В Україні через поширення епідемії коронавірусу і зростання числа нових випадків зараження COVID-19 можуть ввести жорсткий карантин. Таку думку висловив лікар-інфекціоніст, викладач Школи охорони здоров'я НаУКМА Володимир Курпіта.
Про це він розповів в коментарі виданню "РБК-Україна".
За словами медики, Україна може дійти до ситуації обов'язкового введення жорсткого локдауну вже через 2-3 тижні.
"Доведеної ефективності карантину вихідного дня немає. Мені б не хотілося лякати українців. Але найвірогідніший сценарій - це погіршення епідемічної ситуації та, як результат, необхідність вводити жорсткий карантин через два-три тижні", - зазначив Володимир Курпіта.
За його словами, домогтися зупинення природного перебігу епідемії можна тільки введенням повноцінного карантину.
"Приклад Чехії та Бельгії показує, що через два-три тижні у них пішов спад нових заражень", - додав експерт.
Варто зауважити, що у владі також висловлювалися з приводу необхідності введення повного карантину.
Так, заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявляв, що повний локдаун з точки зору протиепідемічних заходів - є найефективнішим методом протидії епідемії, адже він повністю розриває ланцюг передачі хвороби. Але для України це найбільш небажаний сценарій.
"За розрахунками Мінфіну і Мінекономіки, його введення в Україні може привести до краху економіки", - пояснив головний санітарний лікар.
Як повідомляв "Апостроф", міністр охорони здоров'я в 2019-2020 роках Зоряна Скалецька звернула увагу на важливий нюанс карантину вихідного дня, який робить локдаун неможливим - фінансова ситуація в країні не дозволяє вдруге ввести жорсткі обмеження.