RU  UA  EN

Понеділок, 6 січня
  • НБУ:USD 42.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  42.00
Суспільство

Новини

6 січня

Всі новини

Археологи знайшли глиняний посуд, якому 2600 років - технологія його створення вражає: фото

Археологи виявили в Таміл Наду (Індія) глиняний посуд віком 2 600 років, покритий вуглецевими нанотрубками, що володіють високою теплопровідністю і електричною провідністю.

Про це повідомляє Hindustan Times.

За словами дослідників, люди в той час не знали, що представляють собою вуглецеві нанотрубки (циліндричні молекули, виготовлені з згорнутих аркушів графена), але шукали способи зробити свої горщики міцнішими.

Нове відкриття викликає питання про інструменти, які використовувалися в ті періоди для досягнення високих температур при виготовленні посуду. Вчені припускають, що нанотрубки утворювалися випадково при високих температурах.

"Ця обробка вогнем могла привести до утворення покриття, яке, ймовірно, зміцнило горщик і зробило покриття довговічним", - зазначив співавтор дослідження Віджаянанд Чандрасекаран з Технологічного інституту Веллор (VIT) в Таміл Наду.

Як повідомляв "Апостроф", раніше археологи під час проведення розкопок на заміській віллі біля давньоримського міста Помпеї (Італія) виявили останки двох людей, які загинули під час виверження вулкана Везувій майже 2 тисячі років тому в 79 році н.е.