Археологи під час проведення розкопок на заміській віллі біля давньоримського міста Помпеї (Італія) виявили останки двох людей, які загинули під час виверження вулкану Везувій майже 2000 років тому в 79 році н.е.
Про це повідомляє The New York Times.
Вчені попередньо ідентифікували останки, які надзвичайно добре збереглися, як хазяїна і молодого раба. Одному з чоловіків на момент смерті було від 30 до 40 років, на тілі чоловіка знайшли рештки вовняної накидки, що вказувало на його високий статус і те, що виверження вулкану сталося в холодний період. Інший загиблий був молодшого віку — приблизно 18-23 років. Він був одягнений у туніку, а на його тілі виявили ушкодженими хребці, що може свідчити, що чоловік важко працював, а отже, був рабом.
"Знахідка є "неймовірним шрифтом знань для нас", - сказав Массімо Осанна, директор Археологічного парку Помпеїв - Ці жертви, певно, шукали порятунку. Їх віднесло потоком уламкової вулканічної породи, що утворилася внаслідок виверження. Вони померли від теплового шоку, що видно по їхніх стиснутих ступнях і кистях".
За його словами, те, що чоловік був одягнутий у вовняний одяг, додає ваги версії, що виверження відбулося в жовтні 79 р. н.е., а не в серпні того ж року, як вважалося раніше.
Як відомо, виверження вулкану в Помпеях сталося в 79 році нашої ери. Воно повністю знищило давньоримське місто неподалік сучасного Неаполя, в якому на той час, за оцінками, мешкали близько 13 тисяч людей.
Як повідомляв "Апостроф", раніше вчені виявили під офісною будівлею в центрі Риму (Італія) розкішний будинок найжорстокішого імператора Стародавнього Риму Калігули.