У середу, 2 грудня, на своєму засіданні Кабінет міністрів скасував карантин вихідного дня. На всій території України залишаються в силі вимоги карантинних обмежень, передбачених для помаранчевої зони.
"Апостроф" розповідає, які карантинні обмеження будуть діяти та яка загальна ситуація із коронавірусом в Україні.
Що буде заборонено
- Заборонено роботу засобів розміщення: хостелів і турбаз, крім готелів;
- Заборонена діяльність розважальних закладів та ресторанів з 22:00 до 7:00;
- Заборонені планові госпіталізації в лікарні: крім допомоги породіллям і вагітним, екстрених випадків, онкологічної та паліативної допомоги;
- Заборонено роботу спортзалів, фітнес-залів і установ культури.
Будуть діяти обмеження для масових заходів: не більше 20 осіб при дотриманні дистанції в 1,5 метра і з масковим режимом.
Перевезення в громадському транспорті можуть здійснюватися тільки з 50% наповненням.
Ситуація із захворюваністю на коронавірус в Україні
За минулу добу, 1 грудня, зафіксований 13 141 новий випадок коронавірусу. Захворіли в тому числі 744 дитини і 579 медпрацівників.
За минулу добу:
- госпіталізовано - 1 447 осіб;
- летальних випадків - 169;
- видужало - 13 882 особи;
- тестувань за добу - 67 626 (в тому числі методом ПЛР - 44 445, методом ІФА - 23 181).
За весь час пандемії в Україні:
- захворіло - 758 264 особи;
- видужало - 369 054 людини;
- летальних випадків - 12 717;
- проведено ПЛР-тестів - 4 607 034.
За останню добу найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано в г. Киев (1735), Одеській (1147), Київській (975), Запорізькій (947) і Сумській (727) областях.
Дані по завантаженості ліжок для хворих на Covid-19
За даними Міністерства охорони здоров'я, в Україні для хворих на коронавірусну інфекцію дорослих в цілому виділено 56 789 ліжок.
Коли в Україні можуть ввести локдаун
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду 2 грудня заявив, що у вихідні та будні дні будуть діяти обмеження "помаранчевої" зони. За словами прем'єра, карантин вихідного дня дав позитивний ефект, адже станом на 30 листопада за попередній тиждень було отримано на 6 тис. нових випадків захворювання на COVID-19 менше.
Разом з тим, Україна стоїть на порозі нового локдауну. Верховна Рада, Кабінет Міністрів і Офіс президента називають різні дати, але майже все зводиться до того, що українці проведуть новорічні свята в умовах жорстких обмежень. Серед варіантів введення жорсткого карантину називаються періоди - з 20 грудня по 10 січня, або з з 7 по 20 грудня, або зі з 2 по 24 січня.
Що передбачає локдаун
Локдаун - жорстка форма карантину, яка обмежує вільне пересування людей як в державі, так і за його межі. В таких умовах функціонувати можуть лише ті організації, які надають необхідні основні послуги і товари (лікарні, аптеки, продуктові магазини і т. д.).
Жорсткий карантин вже вводився навесні 2020 року, коли не працював громадський транспорт, були лімітовані можливості пересування людей між містами, не працювали школи, установи, а чимале число українців були ізольовані вдома.
Повний локдаун передбачає
- обмеження вільного пересування і соціальних контактів громадян;
- закриття практично всіх підприємств, установ і організацій, в тому числі освітніх, розважальних, спортивних, закладів громадського харчування (можуть працювати тільки на доставку або продавати їжу на винос) і т.д .;
- переклад співробітників підприємств, організацій і установ максимально на роботу в онлайн-режимі;
- закриття кордонів, припинення міжнародного і міжміського сполучення, а також робота громадського транспорту виключно в межах населених пунктів.
Як повідомляв "Апостроф", на нараді в Офісі президента 30 листопада, розглядали два сценарії введення в Україні жорсткого локдауну. Відповідно до одного з них, повний карантин в країні можуть ввести вже 8-10 грудня.