RU  UA  EN

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.10
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.10
Суспільство

Новини

25 листопада

Всі новини

Йдуть люті морози: як надати допомогу і чого не можна робити при обмороженні

Українці в умовах наближення лютих морозів можуть легко отримати обмороження через тривале перебування на вулиці.

Про це пише портал Ntv.

За словами експертів, люди допускають помилки, які можуть призвести до серйозних ускладнень.

Наприклад, деякі при обмороженні починають розтирати тіло снігом, сподіваючись, що так зможуть розігнати кров по організму.

"В першу чергу, сніг - тверда форма води. Він має кристалічну форму, і при розтиранні шкіри виходить розтирання як би абразивом. Тобто, високі шанси пошкодити поверхневі шари шкіри. Це фактично як дрібна наждачка. Друге - сніг теж холодний і сам здатний викликати гіпотермію", - попереджає лікар Рустам Мердалімов.

Не можна відігрівати тіло і під гарячою водою, оскільки можна спровокувати пошкодження шкіри. А найкращий метод, як запевняє лікар, це поступово зігріватися.

"Тут є нюанси, все залежить від ступеня обмороження. Наприклад, якщо людина тривалий час перебувала на морозі або отримала обмороження, пішовши під воду в одязі, то обмороження відбувається дуже глибоко. І якщо використовувати в такому випадку воду, то навіть прохолодна рідина може виявитися для потерпілого гарячою", - продовжив Рустам Мердалімов і закликав людей не обмазуватися після обмороження жирною їжею, оскільки з'являється плівка, яка порушує природну терморегуляцію шкіри.

Раніше ми публікували кадри з українських Карпат, які замело товстим шаром снігу.