У вівторок, 19 січня, у свято Хрещення, незважаючи на зимову холоднечу, яку прогнозували на цей день синоптики, любителі морозного занурення щосили тестують імунну систему традиційними водохресними купаннями в ополонках.
З Водохрещем! Яскраві листівки і короткі привітання
"Апостроф" зібрав інформацію з цього приводу, а також яскраві фото та відео.
Погода не підвела
Водохресні морози цього року настали чітко за розкладом. Як і прогнозували синоптики, температура повітря вранці, 19 січня, на більшій частині України коливалася в межах від 19 до 15 градусів морозу. Морозну погоду в країні визначав антициклон Dragica.
Вдень, за прогнозом синоптиків, дещо потеплішає - до мінус 9-15 градусів. А ось в західних областях (на Закарпатті, Львівщині, Івано-Франківщині та в Чернівецькій області) вже будуть відчутні перші рухи майбутнього потепління, там протягом дня буде близько - 4 ... - 7 градусів.
У Києві на Водохреща вночі був мороз -16 ... -19 градусів, вдень очікується -12 ... -14 градусів. На наступний день в столиці трохи потеплішає, а вже 21 січня почнеться відлига.
Як проходили Водохресні купання
Як переконався кореспондент "Апострофа", хоча температура повітря пішла в глибокий мінус, це не відлякало любителів традиційного водохресного купання. Про це свідчать його фото, зроблені в Києві.
Цього дня і в столиці України, і в багатьох інших містах люди приходили до ополонок, щоб зануритися і, за повір'ям, оздоровитися в крижаній воді.
У мережі публікують численні фото і відео цього загартовування тіла і духу.
Занурення в крижану воду не відлякувало і представників жіночої статі.
Люди занурювалися в ополонці навіть з маленькими дітьми.
Вважається, що триразове занурення в воду на Водохреща змиває гріхи, зміцнює душу і тіло, але деякі фахівці-релігієзнавці відкидають його зв'язок з християнськими традиціями.
Водохресні традиції
Напередодні Водохреща в льоду на водоймах вирізують ополонку у вигляді хреста, який встановлюють поруч. Біля хреста здійснюється обряд Йорданського водосвяття, коли священик тричі опускає в ополонку хрест і палаючий трисвічник - вода хреститься вогнем.
Раніше вважалося, що купання в ополонці на Водохреща сприяє зціленню від багатьох недуг, тому така урочиста процесія освячення біля ополонки водойми відбувається, щоб зробити для людей доступним купання на Водохреща. Але не можна занурюватися в ополонку з примусу або на догоду моді.
Як повідомляв "Апостроф", в Україні в останній місяць зими знову очікуються морози і снігопади.