У понеділок, 25 січня, православна церква відзначає день пам'яті мучениці Татіани, який називають Тетянин день.
"Апостроф" розповідає про історію та традиції цього дня.
Татіана народилася в Римі близько 200 року в багатій і знатній родині. Її батьки були таємними християнами.
Дівчина, яка також була християнкою, була схоплена під час гонінь на християн при римському імператорі Севері. Її мали намір принести в жертву в храмі Аполлона, але за молитвами Татіани ідол розвалився на шматки, а храм язичників був зруйнований. Дівчину піддали мукам, але вона не зреклася віри. Святу стратили разом з батьком.
У 1755 році імператриця Єлизавета в цей день підписала "Указ про заснування в Москві університету з двох гімназій". Проект навчального закладу був розроблений Михайлом Ломоносовим. Університетську церкву освятили на честь мучениці Татіани. З того часу свята вважається покровителькою студентства.
Ще в XIX столітті Тетянин день став гучним і веселим святом студентів. В цей день скасовувалися вікові кордони та умовності, звання і класні чини. Всі, хто колись був студентом, веселилися разом. Тим більше, що до 25 січня закінчується екзаменаційна сесія першого семестру і у студентів починаються канікули. У Тетянин день вони ставлять свічки за успіх у навчанні.
У давнину в цей день жінки свивали клубки пряжі якомога більші і тугіші. Вважалося, що завдяки цьому капуста в цьому році виросте великою і тугою.
Прикмети на Тетянин день
- Яскраве сонце - до ранньої весни
- Сніг - до дощового літа
- Ясна і морозна погода - до хорошого урожаю
- Тепло і похмуро - до неврожаю
Раніше "Апостроф" розповідав, які православні та католицькі церковні свята відзначають в січні.