Найбільші фармацевтичні компанії світу погано підготовлені до наступної пандемії, яку може викликати вірус Nipah (Ніпах).
Про це повідомляє The Guardian з посиланням на дані незалежного звіту некомерційної організації Access to Medicine Foundation, що базується в Нідерландах.
Виконавчий директор Access to Medicine Foundation Джаясрі До Айер звернула увагу на спалах вірусу Ніпах у Китаї як потенційний ризик наступної великої пандемії.
"Вірус Ніпах - ще одне інфекційне захворювання, що викликає велику стурбованість. Ніпах може вибухнути в будь-який момент. Наступна пандемія може бути лікарсько-стійкою інфекцією", - зазначила вона.
Як відомо, Ніпах може викликати серйозні респіраторні проблеми і енцефаліт, набряк мозку і смертність від 40% до 75%, в залежності від того, де відбувається спалах. Спалахи в Бангладеш і Індії, ймовірно, були пов'язані з вживанням соку фінікової пальми.
Інфекція у людей протікає в різних формах - від безсимптомної інфекції до гострої респіраторної інфекції (легкої або важкої) і до смертельного енцефаліту, зазначає ВООЗ.
Спочатку у інфікованих людей розвиваються симптоми, що включають підвищену температуру, головний біль, міальгію (м'язовий біль), блювоту і біль у горлі. За цим можуть слідувати запаморочення, сонливість, змінена свідомість і неврологічні ознаки, які вказують на гострий енцефаліт.
У деяких людей можуть також розвиватися атипова пневмонія і важкі дихальні проблеми, включаючи гостру дихальну недостатність. У важких випадках розвиваються енцефаліт і конвульсії, що призводять до коми через 24-48 годин.
Вперше вірус виявили в 1999 році під час спалаху хвороби в Малайзії. Переносником є представники сімейства криланових, у тому числі летючі лисиці.
Як повідомляв "Апостроф", раніше в Україні вперше виявили випадок зараження людини хантавірусом, який у березні 2020 року зафіксовано в Китаї. Це гостре інфекційне вірусне захворювання, яке проявляється у людей в формі геморагічної лихоманки з нирковим синдромом.