RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

22 листопада

21 листопада

20 листопада

19 листопада

Всі новини

Китайський новий рік: як правильно зустрічати і чому не можна говорити слово "чотири"

У п'ятницю, 12 лютого, настане рік Білого Металевого Бика - в цей день зустрічають китайський (східний) Новий рік. Свято відзначають не тільки в КНР, але і в Кореї, Гонконгу, Тайвані, Сінгапурі та деяких інших країнах Азії.

"Апостроф" розповідає, як правильно зустріти Новий рік відповідно до східних традицій і що не можна робити в цей день.

Як зустрічають Новий рік в Китаї

Історія святкування Нового року в Китаї налічує понад три тисячі років. Китайці вірили, що на початку кожного року до селищ приходить чудовисько на ім'я Нянь ("рік" у перекладі з китайської), яке шкодить людям і худобі, викрадає запаси їжі та навіть жителів сіл, особливо дітей.

Щоб захиститися від чудовиська, китайці залишають їжу біля входу до житла в ніч перед Новим роком. За повір'ям, чим більше їжі вони залишать, тим добрішим буде Нянь, а коли він наїсться, то більше не турбуватиме народ.

Також китайці вірять, що чудовисько боїться червоного кольору. Щоб відлякати звіра, на Новий рік в Китаї заведено вдягати червоний одяг, розвішувати червоні ліхтарики, запалювати вогні та феєрверки.

Новий рік – найважливіше свято в Китаї та інших країнах Азії, яке відзначають впродовж двох тижнів. У 2021 року святкування припадає на період з 12 до 27 лютого.

Назва Китайського Нового року в оригіналі звучить як Чуньцзе і в перекладі означає "Свято весни", оскільки він настає в другий молодик після зимового сонцестояння.

Головні правила зустрічі Нового року за китайським календарем

1. Напередодні Нового року треба позбутися від сміття, вимити і очистити приміщення.

2. Після прибирання слід вимити і сховати всі інструменти. Вважається, що в інакшому випадку будинок може залишити удача.

3. На Новий рік не можна користуватися ножицями і ножами, щоб не обірвати енергетичні нитки.

4. Святковий стіл не можна накривати в спальні, а то удача засне.

5. Число 4 на Сході означає те саме, що чортова дюжина в Європі, тому вимовляти слово "чотири" в Новий рік не можна.

6. В Китайський Новий рік не можна і згадувати про чудовиськ і руйнівних духів, щоб не привернути їх.

7. У Новий рік в Китаї прийнято вести себе голосно, щоб відігнати погану енергію. Можна голосно співати, дзвонити в дзвіночки, плескати в долоні, іншими словами, робити будь-які гучні речі.

8. У період зустрічі Нового року всі двері і вікна повинні бути закриті.

9. Червоний колір символізує удачу, тому подарунки дарують в червоних конвертах, а на стіл ставлять червоні свічки.

10. На новорічний стіл в Китаї подають рибу, пельмені, страви з рису, салати і багато іншого.

Коли настане китайський Новий рік за київським часом

Другий молодик після зимового сонцестояння настане 11 лютого 2021 року о 21:05 за Києвом, що відповідає 12 лютого, 3:05 пекінського часу. Цей момент і вважається початком року за китайським календарем.

Як повідомляв "Апостроф", 2021 рік обіцяє бути досить успішним майже для всіх знаків, але у Бика є і свої улюбленці. Астрологи назвали відразу шість знаків Зодіаку, які можуть розраховувати на особливу удачу.