На засіданні у вівторок, 16 лютого, Верховна Рада в другому читанні підтримала законопроект №2695, який посилює відповідальність за окремі порушення правил дорожнього руху.
Про це стало відомо в ході засідання ВР, яке транслюється в YouTube.
"За" проголосували 325 парламентаріїв.
Мінімальний штраф для водіїв підвищується до 510 гривень. Таке покарання передбачено за:
- непристебнутий ремінь;
- відсутність шолома у мотоцикліста;
- неосвітлений номерний знак;
- розмову по телефону за кермом без гарнітури;
- порушення правил проїзду перехресть, зупинок, проїзд на заборонний сигнал світлофора, правил обгону.
За втечу з місця ДТП штраф зросте з 255 до 3,4 тисячі гривень. Такий самий штраф буде за перевищення швидкості в населених пунктах більш ніж на 50 км / ч.
За ненадання переваги в русі авто "швидкої", поліції або аварійної служби штраф підвищать з 510 до 680 грн. Створення аварійної ситуації каратимуть штрафом у 1445 грн, а за порушення, яке призвело до ДТП - 850 грн.
Їзда без прав буде каратися штрафом у 425 грн. Однак якщо у водія прав немає зовсім, йому доведеться заплатити 3,4 тисячі грн. Водіям, позбавленим прав, які попадуться за кермом, доведеться заплатити 20,4 млн грн.
Повторне протягом року вчинення такого порушення тягне за собою накладення штрафу в розмірі 40 800 з позбавленням права керування транспортом на термін від 5 до 7 років і з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
За нетверезе водіння буде накладатися штраф у розмірі 17 тисяч грн (зараз 10,2 тисячі) з позбавленням водійських прав на рік. За повторне порушення протягом року - 34 тисячі грн з позбавленням прав на три роки. Якщо водій порушить втретє - штраф 51 тисяч грн, позбавлення прав на 10 років і конфіскація транспортного засобу.
Пішоходів, які переходять дорогу в недозволеному місці, каратимуть штрафом у 255 грн (раніше був 51 грн). За порушення ПДР велосипедисти повинні будуть заплатити штраф у розмірі 340 грн. За ці ж порушення, вчинені в нетверезому вигляді - 680 грн, за створення аварійної ситуації - 850 грн.
За ДТП в стані сп'яніння, в результаті якого потерпілий отримав травми середньої тяжкості, каратимуть позбавленням волі на строк до 3 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від трьох до п'яти років.
Якщо потерпілий отримав тяжке ушкодження покарання зросте - від 3 до 8 років позбавлення волі і позбавлення прав від 5 до 8 років).
У разі смерті потерпілого винуватцю в стані сп'яніння загрожує позбавлення волі на термін від 5 до 10 років (позбавлення прав на термін від 5 до 10 років). Якщо жертв кілька - позбавлення волі на термін від 7 до 12 років (позбавлення прав на термін від семи до десяти років).
Як повідомляв "Апостроф", з 15 лютого камери автофіксації почали фіксувати одне з найпоширеніших порушень у великих містах - проїзд по смузі громадського транспорту.