Україна першою у світі прирівняла цифровий паспорт до звичайного. Біометричний паспорт і ID-картка в "Дії" з 23 серпня 2021 року на законодавчому рівні стануть повним аналогом паперового і пластикового.
Про це повідомив віцепрем'єр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передає прес-служба Мінцифри.
Документи буде можливо пред'являти на території України для посвідчення особи і підтвердження громадянства в Україні.
"Досить мати смартфон з цифровими документами, оскільки "Дію" прийматимуть всюди. Ми створили унікальний світовий кейс, яким можна і треба пишатися", - повідомив Федоров.
Він наголосив, що цифрові паспорти набагато безпечніші і комфортніші, ніж паперові. Українці вже можуть користуватися цифровими паспортами в більшості життєвих ситуацій:
- Цифрові паспорти приймають ЦНАП для надання державних послуг, державні установи і суди.
- Їх можна використовувати для отримання відправлень на пошті, для підтвердження віку в супермаркетах, у банках - для підтвердження особи і здійснення касових операцій, а також для відкриття банківського рахунку онлайн.
- З цифровими паспортами можна подорожувати Україною літаком і поїздом, заселятися в готель тощо.
У вересні 2021 року державні органи не матимуть права вимагати паперові документи, якщо необхідна інформація вже є в реєстрах.
Нагадаємо, у вівторок, 30 березня, Верховна Рада України ухвалила законопроект №4355, яким внесла зміни до закону "Про єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". Після набуття чинності законом в Україні електронні паспорти, в тому числ і закордонний, будуть прирівняні до паперових.