Православні християни східного обряду 2 травня 2021 року будуть святкувати Світле Христове Воскресіння - найбільше релігійне свято для віруючих.
Коли буде Пасха в 2021 році: дата і головні традиції
"Апостроф" розповідає про основні традиції відзначення Світлого Христового Воскресіння.
Для православних Великдень є найголовнішим святом, хоча католики і протестанти найбільше шанують Різдво Христове. За православною традицією, суть християнства полягає в смерті і воскресіння Христове, в Його викупній жертві за гріхи всього людства і Його великій любові до людей.
Відразу після Великодньої ночі починається Світла Седмиця, під час якої служаться особливі служби за великоднім статутом. Головний пісноспів служби: "Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував".
На Великодньому тижні весь час відкриті врата вівтаря, як символ запрошення до головного церковного свята всіх бажаючих. В храмах змінюють оздоблення Голгофи - дерев'яного розп'яття в натуральний розмір з траурного чорного на святкове біле.
У будь-який день Світлої седмиці будь-який християнин може підійти до Чаші і отримати таїнство Причастя.
Віряни говорять, що в ці дні вони відчувають особливий молитовний стан, коли душу наповнює дивовижна благодатна радість. Вважається, що ті, хто помер у Світлу седмицю, потрапляють на небеса, минаючи митарства.
Святкові служби тривають до Вознесіння, яке відзначається на 40 день після Великодня. До того моменту православні вітають один одного радісним: "Христос Воскрес!".
Також напередодні Великодня відбувається головне диво християнського світу - сходження Благодатного Вогню на Гріб Господній в Єрусалимі.
Раніше "Апостроф" розповідав, які релігійні свята відзначають у квітні 2021 року за церковним календарем.