Українцям, які пішли на самоізоляцію/обсервацію в умовах карантину, призначені оплачувані лікарняні.
Про це йдеться в матеріалі видання "Апостроф".
Наказ МОЗ передбачає, що такі лікарняні видаються на весь період перебування застрахованої особи в самоізоляції, обсервації. У листі непрацездатності повинна бути написана причина: "ізоляція від COVID-19 - 11".
"Для отримання від Фонду допомоги, отриманий лист непрацездатності необхідно передати своєму роботодавцю, який оформляє заяву-розрахунок і передає її до Фонду на фінансування", - попереджали раніше у Фонді соцстрахування.
Заяву можна подати в онлайн-режимі, і таким правом можуть скористатися ФОПи, які платять ЄСВ до бюджету країни. Згідно із законодавством, держава оплачує такі лікарняні, починаючи з 6 дня непрацездатності та до завершення самоізоляції.
Але українцям компенсують на самоізоляції тільки 50% середнього доходу, незалежно від страхового стажу. Однак, ця норма не поширюється на медиків - їм відшкодують 100% середнього доходу без прив'язки до страхового стажу. У теорії, роботодавець повинен сплатити 5 днів лікарняного на самоізоляції.
"Оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України", - йдеться в законі "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Такий порядок прописаний в постанові Кабміну №440, але в документі немає ні слова про те, що роботодавець має оплачувати перші п'ять днів лікарняного свого співробітника на самоізоляції. Самоізоляція не вважається втратою працездатності внаслідок "захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві".
Читайте також матеріал "Апострофа": Лікарняний при коронавірусі: як отримати і чи заплатять за самоізоляцію.