RU  UA  EN

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Суспільство

Новини

25 листопада

24 листопада

Всі новини

ЗСУ отримають на озброєння армійський бронеавтомобіль "Козак-7", розроблений в Україні: фото і відео

Науково-виробниче об'єднання "Практика" показало процес створення нового армійського бронеавтомобіля "Козак-7", який надійде на озброєння української армії.

Про це повідомляє видання Defense Express.

Армійський бронеавтомобіль "Козак-7" - загальновійськова багатофункціональна платформа, яка відповідає всім суворим вимогам військових: як за прохідністю та рухомістю, так і за потужністю самого шасі. При цьому на "Козак-7" замість посилення окремих елементів шасі, встановлюється готовий комплект.

"Лінійка" бронеавтомобілів "Козак" НВО "Практика" представлена низкою автомобілів. Це бронеавтомобіль "Козак-5" з посиленим шасі Ford F-550, що є звичною світовою практикою. Наприклад, відомий ізраїльський Sand Cat від Plasan також використовує це ж шасі від Ford.

Бронеавтомобіль "Козак-2М1" офіційно класифікується як бойова колісна броньована машина з повністю несучим бронекорпусом. Він є БТРом з колісною формулою 4х4. "Козак-2М1" створювався у співпраці із бійцями елітних та високомобільних підрозділів. Цю машину вже замовили для Сил спеціальних операцій, Десантно-штурмових військ, а також морпіхів.

"Козак-7" також створюється на базі Ford F-550, але на "Практиці" вирішили кардинально змінити його ходову частину завдяки встановленню готового комплексного рішення від іноземної компанії з однієї з країн НАТО. Цей комплект має посилені мости, ресори, амортизатори, кардани, стабілізатори, нові стандартизовані за стандартом НАТО армійські ступиці коліс.

Вантажопідйомність шасі "Козак-7" вдалося підняти до 12 тонн у порівнняні з 10 тоннами у "Козак-5". Водночас "Козак-7" оснащується 330-сильним турбодизелем V8 з об’ємом у 6,7-літрів, який поєднаний з 10-ступеневою автоматичною коробкою передач. Тобто питома потужність залишається на більш ніж високому рівні - у 27,5 к.с./т.

Загалом корисне навантаження нового шасі сягає 9 тонн, що дозволяє розмістити на ньому не тільки бронекапсулу, але і використати шасі для створення цілого сімейства військових машин під різні задачі. Наприклад, мобільного міномета, протитанкового комплексу, станції радіолокаційної боротьби чи радіотехнічної розвідки, машини управління БПЛА, тощо.

Як повідомляв "Апостроф", Збройні сили України отримали відремонтований винищувач МіГ-29УБ.