Вікторія Дідух – одна з останніх, хто народився в Чорнобилі вже після трагедії на атомній електростанції. На третій день життя дівчинку разом із сестрою-близнючкою евакуювали з міста. Однак для них Чорнобиль так і залишився єдиним домом.
Подробиці – у сюжеті Апостроф News о 12:00 на Апостроф TV.
Весна 1986 року. Усе до деталей занотовано у листі з минулого.
"Автобуси і транспорт не пускали: ніхто не розумів всього того, що сталося", - писала мама дівчинки.
Читайте: Вони одружилися в день катастрофи на ЧАЕС: неймовірна історія пари з Прип'яті
Сьогодні написане можна сміливо прирівняти до мемуарів, а саму жінку - до історичної персони. В ніч проти 28 квітня, вже після аварії на ЧАЕС, вона народила двох дівчат - Віку та Оленку. Про те, що буде двійня, не знали навіть акушери.
"Лікарі вже миють руки, а мама моя каже: "ой, щось рухається, там ще щось є", - розповідає Вікторія Дідух.
Жінка залишилася єдиною на цілий пологовий пацієнткою. А Віка з сестрою Оленою були єдиними малюками. Тож, коли мати чула плач, точно знала - це заходяться її дівчата.
Коли ж дітям було лише три дні, родині довелося терміново переїжджати. У місті почалася евакуація .
"Вона додому так і не зайшла. Для неї це травма, вона так в спідньому і поїхала", - додає жінка.
Родина виїжджала з міста одними з останніх, на початку травня. Відтоді вони постійно шукали, де залишитись. Заспокоювали себе, що розлука з домом - це тимчасово.
"Нас виховували, що ми не звідси, ми туди повернемося", - зазначає Вікторія.
Та щоб потрапити до своєї домівки хоча б раз на рік, їм довелося йти на хитрощі. Дітям до Чорнобиля їхати не забороняли.
"Пам’ятаю, що мама каже: "лягай, лягай". Ми лягли, нас закрили стільчиками. Заходить міліціонер: "а, там діти, ну нехай", - пригадує Вікторія.
І хоча з того часу минуло вже 35 років, вони без перестанку згадують про місто, де народилися.
"Це наш будинок в Чорнобилі. Це татовий будинок, де він народився і виріс, а цю кладку робив мій дід. Оце, здається, я, бо обличчя кругліше", - показує Вікторія на фото.
Обидві сестри, народжені в Чорнобилі, нині перебувають у шлюбі. Старша Вікторія живе під Києвом, поруч із матір’ю. Натомість молодша Олена переїхала за кордон.
Для їх родини Чорнобиль назавжди лишиться яскравим спогадом про рідний дім. І не лише на папері.