На позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, прийнято рішення про ослаблення карантинних заходів в Чернівецькій області, де нещодавно від коронавірусу померла 28-річна вагітна лікар-педіатр.
Про це повідомив у своєму Telegram-каналі міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов.
Так, згідно з рішенням комісії, з 00 годин 00 мінут 22 квітня буде скасований "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Чернівецької області.
В регіоні діятимуть обмеження "жовтої" зони карантину.
Що буде заборонено в області з 22 квітня:
- самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації.
- перетинати державний кордон на в'їзд в Україну іноземцям та особам без громадянства.
- проводити масові (культурні, спортивні, розважальні, соціальні, релігійні, рекламні, наукові, освітні, професійні тематичні та інші) заходи за участю більше однієї особи на 4 кв. метра площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів понад 50 місць в кожному окремому залі. Винятками є заходи, необхідні для забезпечення роботи органів державної влади і органів місцевого самоврядування.
- приймати відвідувачів в кінотеатрах, інших установах культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50 місць (розміщення здійснюється з дотриманням шахового порядку розміщення, в тому числі для груп з двох чоловік) в кожному окремому кінозалі або залі.
- здійснювати регулярні і нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на такий транспортний засіб.
- проводити дискотеки, здійснювати роботу розважальних закладів (нічних клубів), діяльність закладів громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів і т.д.) з організацією дозвілля, в тому числі проведення святкових заходів, банкетів, майстер -класів, публічних подій тощо.
- робота після 24-ї і до 7 годин суб'єктів господарювання з надання послуг громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів і т.д.), крім діяльності з надання послуг громадського харчування з здійсненням адресної доставки замовлень і замовлень на винос.
- розміщувати відвідувачів в закладах громадського харчування на відстані менше, ніж 2 метри за сусідніми столиками і більш чотири людини за столом.
- діяльність суб'єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менше 1,5 метра, не забезпечено працівників засобами індивідуального захисту, в тому числі захисними масками або респіраторами, але не здійснюється належний контроль за їх використанням, обслуговуються покупці без одягнених засобів індивідуального захисту, зокрема захисних масок або респіраторів, які закривають ніс і рот, в тому числі виготовлених самостійно, за винятком обслуговування за межами будівлі підприємства (через вікна видачі, тераси і т.д.), не забезпечується централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни).
- діяльність установ, що надають послуги з розміщення (крім готелів, санаторно-курортних установ, установ і організацій, які надають соціальні послуги, реабілітаційних установ для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, а також стаціонарних відділень первинного та складного протезування протезно-ортопедичних підприємств, що відносяться до сфери управління Міністерства соціальної політики, дитячих установ оздоровлення і відпочинку).
- відвідування навчальних закладів здобувачами освіти в разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 знаходиться понад 50 відсотків претендентів освіти і персоналу навчального закладу.
- проведення у навчальних закладах масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю претендентів освіти з більш ніж однієї групи (класу) і в присутності глядачів (відвідувачів).
- діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів в залі з розрахунку одна людина на 10 кв. метрів загальної площі приміщення, басейнів Й більше ніж чотири людини на одній доріжці для індивідуальних занять або шість чоловік для спортивно-тренувальних груп.
- відвідування пунктів (місць) тимчасового тримання осіб, пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, і пунктів тимчасового розміщення біженців, крім осіб, які надають правову допомогу особам, які перебувають у наступних пунктах.
Як повідомляв "Апостроф", Україна за минулу добу, 20 квітня, зафіксовано 12 162 нових випадки коронавірусу.