В Україні почали закривати спеціалізовані відділення для хворих з коронавірусом. Це відбувається через суттєве зниження захворюваності на COVID-19 і зменшення числа пацієнтів.
Про це повідомили Міністерстві охорони здоров'я на сторінці в Facebook.
В МОЗ наголосили, що закриття "ковідних" відділень не означає, що всіх пацієнтів будуть виписувати, не долікувавши. Хворих, які потребують стаціонарного лікування мають долікувати в цьому ж закладі або перевести до іншої лікарні. В разі, якщо лікарня припиняє надавати стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19, про продовження лікування хворих повинна потурбуватися місцева влада.
"По-перше, Національна служба здоров'я України (НСЗУ) фінансує ведення та лікування всіх випадків COVID-19. По-друге, і МОЗ, і Нацслужба здоров’я готові допомогти представникам місцевої влади в налагодженні нових маршрутів пацієнтів та надати всі необхідні для цього дані та експертизу", - йдеться в повідомленні.
На даний час МОЗ спільно з НСЗУ працює над моделлю готовності лікарень до протидії новій хвилі коронавірусу, яка передбачатиме доступність та ефективність стаціонарів для хворих на COVID-19, а також мережу амбулаторного ведення хворих.
Також в МОЗ закликали хворих, яких примусово "виписують" з "ковідного" відділення, повідомляти про такі випадки на гарячу лінію НСЗУ.
Як повідомляв "Апостроф", з 29 травня в Києві почалася безкоштовна масова вакцинація китайським препаратом компанії Sinovac Biotech. Першу дозу можуть отримати ті, хто раніше записувався через додаток "Дія" на вакцинацію.