RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

Всі новини

Наскільки небезпечний штам "Дельта" та чи захищають від нього вакцини

Штам "Дельта" є варіантом коронавірусу B.1.617.2. Він був виявлений вперше в жовтні минулого року в індійському штаті Махараштра, а після - поширився по всьому світу.

Наскільки небезпечні наслідки захворювання "Дельтою" і яка його швидкість поширення розповіли вчені DW.

Варто одразу уточнити, що існує ще "Дельта-плюс" (AY.1), який більш заразний і стійкий до вакцин від COVID-19, але поки що він не сильно поширений в світі.

Варіант "Дельта" більш заразний?

Головний експерт ВООЗ з реагування на коронавірус Марія Ван Керкхове зазначила, що варіант "Дельта" більше заразний, аніж "Альфа" і "дикий" - початковий тип COVID-19.

Клінічний епідеміолог з Лондонського університету королеви Марії Діпті Гурдасані розповів, що в Індії вони встановили, що "Дельта"-варіант поширювався швидше, аніж "Альфа", який спочатку виявили у Великій Британії. За його словами, ймовірність заразитися "Дельтою" утричі вища, аніж немутованим типом ковіду.

"Це викликає занепокоєння, тому що ми знали, що вже "Альфа" заразніший за первинний тип коронавірусу", - сказав він.

Як зазначила Ван Керкхове з ВООЗ, вірус може мати летальні наслідки в разі декількох факторів, наприклад, якщо були попередні захворювання.

"Нам потрібно більше інформації, щоб встановити, чи дійсно причина в самому цьому варіанті або ж мова йде про комбінації чинників", - повідомила вона і додала, що до смерті може призводити і перевантажена система охорони здоров'я, через що може не виявитися своєчасна допомога .

Чи смертельна мутація "Дельта"?

Поки мало наукових даних про те, чи дійсно різновид "Дельта" провокує більше смертей, аніж інші мутації коронавірусу. Але одне можна сказати точно: за даними PHE, у Великій Британії в результаті зараження варіантом "Дельта" померли люди, які вже були вакциновані від коронавірусу. Семеро людей померли протягом 21 дня після першого щеплення, ще 12 - протягом приблизно двох тижнів після другої.

Чи захищають від "Дельти" вакцини від коронавірусу?

Згідно з наявними даними, препарати BioNTech/Pfizer і AstraZeneca захищають від тяжкого перебігу ковіду в разі зараження "Дельта"-варіантом. Але при цьому захисний ефект вакцин нижчий, вніж у випадку з "Альфою" або початковим типом коронавірусу.

Які симптоми зараження "Дельтою"?

Епідеміолог і автор дослідження Zoe Covid Symptom study Тім Спектор каже, що у молоді вірус може бути схожим на сильну застуду. Це також має мінуси, бо в такому випадку хворі можуть не надати нездужанню великого значення, тим самим продовживши заражати інших людей. Він порадив при будь-яких захворюваннях зробити тест і залишатися вдома.

Раніше ми розповідали, що в ВООЗ зробили гучну заяву через штам "Дельта".