П'ятницю, яка випадає на 13-е число, вважають містичним днем, з яким пов'язано багато традицій і забобонів.
"Апостроф" розповідає про історію свята та його традиції в різних країнах.
П'ятниця 13-е, історія виникнення
Цифра "13" ще в Стародавньому Римі вважалася "числом смерті". Деякі теологи дотримуються думки, що саме в п'ятницю, 13-го, Єва скуштувала заборонений плід і дала його Адаму. Інша драматична подія Біблії - вбивство Каїном свого брата Авеля, нібито теж відбулася в п'ятницю, 13-го.
Більш того, згадка про кінець світу вперше зустрічається саме в 13-й главі одкровення Іоанна Богослова. У Ісуса Христа було 12 учнів, таким чином він був 13-м серед них. Його розіп'яли в п'ятницю.
Також "погана репутація" п'ятниці, 13-го пов'язана з історією Ордена тамплієрів. В п'ятницю, 13 жовтня 1307 року король Франції Філіп IV Красивий наказав заарештувати членів ордена, включаючи все верховне керівництво. Заарештовані тамплієри були піддані тортурам і страчені.
Традиції п'ятниці, 13-го, в різних країнах
Велика Британія
У п'ятницю, 13-го в країні не проводять серйозних хірургічних операцій, адже вважається, що підвищений ризик ускладнень. У концертних залах і кінотеатрах немає сидінь з цим номером.
США
У багатьох американських багатоповерхівках немає 13-го поверху: після 12-го поверху одразу йде 14-й. В аеропортах немає 13-го виходу на посадку. Навіть в готелях кімнатам не привласнюють номер "13".
Франція
За традицією, якщо в п'ятницю, 13-го за столом зберуться 13 осіб, необхідно поставити ще одне крісло, щоб розбавити негативну енергетику числа "13".
А ось в Японії, Кореї та Китаї до числа "13" ставляться спокійно. Там слава поганий цифри дісталася числу "4". Люди навіть знижують ціни на квартири і номери телефонів, в яких міститься четвірка.
Раніше "Апостроф" публікував місячний календар на серпень. У ньому 13-е число відзначене як сприятливий день для поїздки у відпустку і названо позитивним днем.