Переведення годинника з літнього на зимовий час спочатку здається незначною зміною, проте на практиці зміна режиму дня призводить до порушення сну та настрою, а іноді – до серйозних захворювань.
Про це в коментарі ТСН повідомила лікарка сімейної медицини Кристина Шевченко.
Як зазначає фахівець, із переходом на зимовий час у людини може розвинутися загострення депресивних симптомів. Вона стане більш дратівливою, постійно відчуватиме недосипання через порушення роботи біологічного годинника. Також вона матиме нестачу енергії в організмі.
Багато людей при переведенні годинника з літнього на зимовий час і навпаки, відчувають ті ж труднощі, що і при зміні годинникових поясів. Перш ніж організм зможе перейти на зовсім інший ритм, у людини можуть бути проблеми не тільки зі сном, а й з апетитом, також у неї можуть виникнути проблеми зі шлунково-кишковим трактом, поганий настрій та депресія. Для повної адаптації до нових умов організму потрібно не менше тижня.
Щоб адаптуватися до переведення годинника без зайвих втрат, варто виконувати наступні поради:
- відмовитися на деякий час від прийому енергетичних напоїв та кофеїну;
- прийняти перед сном теплу ванну, випити склянку гарячого молока, або включити спокійну музику;
- відкласти тимчасово ряд важливих справ, особливо рішення інтелектуальних завдань - на той час організм звикне до зміни часу;
- у перші дні після переходу на зимовий час варто лягати спати по біологічному годиннику.
Раніше "Апостроф" повідомляв, де ще, окрім України, переводять стрілки годинника, а де ні.