RU  UA  EN

Субота, 2 листопада
  • НБУ:USD 40.95
  • НБУ:EUR 44.25
НБУ:USD  40.95
Суспільство

Новини

1 листопада

31 жовтня

Всі новини

Річниця початку Революції Гідності: фото, відео та хронологія подій

У неділю, 21 листопада, Україна відзначає День гідності та свободи. Це свято встановлено на честь Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років.

Щорічне святкування цього дня було встановлено 13 листопада 2014 року – про історію цього дня, який уже увійшов до новітньої української історії, розповідає "Апостроф".

Рівно 8 років тому на Майдан Незалежності в Києві вийшли сотні молодих людей із мирним протестом проти зупинення підготовки до асоціації України та Європейського Союзу. Це відбувалося за кілька днів до Вільнюського саміту східного партнерства – там колишній президент Віктор Янукович мав підписати цей документ. Пізніше він, а також інші колишні топ-чиновники аргументували своє рішення тим, що Росія має намір запровадити економічні санкції у разі підписання Угоди про асоціацію України та ЄС.

Увечері 21 листопада перші незгодні з таким рішенням відверто проросійськи налаштованої влади вийшли на протести. Вважається, що вперше слово "євромайдан" було використане 21 листопада у соціальних мережах.

Фото: liveam.tv

Фото: vnews.agency

Фото: Максим Кудимець

Окрім Києва, мітинги на підтримку євроінтеграції України почали виникати в інших містах країни – Львові, Одесі, Дніпропетровську, Харкові, Донецьку, а також у Криму. Проте цьому протесту не судилося довго бути мирним - вже 30 листопада бійці спецпідрозділу МВС "Беркут" під приводом розчищення центру Києва для встановлення Новорічної ялинки жорстоко розігнали протестувальників.

Фото: www.gromada.top

А далі був пік протестів, які перетворилися на Революцію Гідності – він припав на січень-лютий 2014 року. Тоді Верховна Рада ухвалила скандально відомі закони "16 січня", за якими пішли криваві зіткнення в центрі Києва, підпал Будинку профспілок та розстріл багатьох євромайданівців, які стали Героями Небесної сотні.

Фото: Фейсбук-сторінка "Майдан 18-20 лютого. Як усе було"

Фото: Agencja Gazeta

Фото: Agencja Gazeta

Події зими 2013-2014 років змінили країну до невпізнання - президент Янукович та його найближче оточення втекли до Росії. Здавалося б, далі проблем не буде...

Проте вже в березні 2014 року Росія, порушуючи українське законодавство та міжнародні угоди, захоплює Крим, а через місяць у Донецькій та Луганській області за активної участі російських громадян (в т.ч. регулярних військовослужбовців РФ - "Апостроф") розпочнуться повномасштабні військові дії, які не закінчилися й донині.

Цього дня в Україні відбудеться низка заходів щодо вшанування пам'яті українців, які віддали своє життя за європейське майбутнє країни.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що ДБР завершило восьмирічне розслідування злочинів проти Майдану, скоєних вищими посадовими особами держави під керівництвом колишнього президента-втікача Віктора Януковича.