Новини про погоду є одними з найактуальніших, якщо не найактуальнішими. Навіть якщо людина в принципі не цікавиться новинами, то погодні матеріали періодично читає кожен з нас. Але яким ресурсам варто довіряти? І звідки взагалі береться інформація про те, що ще не відбулося?
Синоптик та метеоролог Олександра Хала розповіла в ефірі програми "Національний ранок" на "Апостроф TV", як синоптики складають прогнози і визначають наближення тих чи інших погодних явищ.
"Якщо мова йде про те, як виникають прогнози погоди, то по Україні є мережа метеорологічних станцій – це 164 станції – зокрема, у кожній області є щонайменше 3-5 станцій. Кожні три години на цих метеорологічних станціях спостерігачі виходять, збирають дані про погоду.
Тобто це не лише температура, а швидкість і напрямок вітру, стан хмарності, атмосферний тиск, вологість. Всі ці дані аналізуються, збираються та надходять до Гідрометцентру. Ми їх відповідно візуалізуємо, синоптик бачить лише синоптичні карти з цими даними та на основі їх складає прогноз", - розповіла Олександра Хала.
Детальніше читайте в статті "Апострофу": Як самому визначити погоду і як прогнозам не варто вірити – синоптик