В Україні заборона пластикових пакетів направлена була запроваджена з метою поступового переходу на багаторазові сумки та для боротьби із забрудненням навколишнього середовища.
Про це повідомляє прес-служба Центру громадського моніторингу та контролю.
За даними експертів, щороку кожен українець використовує по 500 пакетів, 6% з яких йдуть на переробку, а решта – потрапляють на звалище.
Для боротьби із пластиком Верховна Рада ще влітку затвердила закон про заборону безкоштовних пластикових пакетів, встановивши на них певні розцінки:
- пакет товщиною понад 50 мікрометрів без ручок та без бічних складок – 2 гривні;
- пакет без ручок зі складками – 2,5 грн;
- пакет із ручками та бічними складками – 3 гривні.
З 10 грудня в українських магазинах, кафе, ресторанах, аптеках забороняється безкоштовно розповсюджувати пластикові пакети. У вільному доступі залишаться тільки біорозкладні пакети, а також надтонкі пластикові пакети для упаковки круп, свіжої риби або м'ясних продуктів.
На адаптацію представники малого бізнесу мають три місяці, протягом яких вони повинні надати своїм клієнтам альтернативу пластиковим пакетам. Вже з березня 2022 року запрацює другий етап програми, який передбачає запровадження заборони на продаж тонких та надтонких пластикових пакетів.
Контролюватиме виконання законодавства Держпродспоживслужба за допомогою планових та позапланових перевірок магазинів, кафе, ресторанів та ринків.
За безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів передбачено грошові штрафи:
- за перше порушення – від 1700 до 3400 гривень;
- повторне – до 8500 гривень.
Раніше нам повідомляли, скільки коштуватимуть поліетиленові пакети в Україні після посилення законодавства.