У 2021 році жителі України найчастіше купували книги по психології, саморозвитку, мотиваційні. Найменше українці брали поезію.
Про це йдеться у побіжному, швидкому дослідженні книжкового ринку країни "Укрінформу".
Дослідницькі дані базуються на списку 123 найбільш продаваних цього року книг, які надали 15 різних українських видавництв.
Зі 123 бестселерів, 25 - мотиваційні книги з психологічним ухилом, 20 - дитяча та підліткова література, 17 - сучасна проза від авторів з різних країн, а українська проза має 13 назв серед найбільш продаваних цьогоріч книг.
Також 11 бестселерів були з історичним ухилом, а 10 назв у списку були з розділу науково-популярної літератури. Дев'ять книг були у жанрі детективу, де більшість з них - українські автори. Крім того, українці не так вже активно купляли біографії та мемуари (8), книги з історії їжі та кулінарії (4), книги жанру трилер і містика (3), комікси (2) та поезію (1).
Краще всього продавались книги видавництва "Віхола". Їхню "Матера вам не наймичка, або Чому діти це... Прекрасно" (автор Катя Бльостка, видавництво КСД) розкупили у розмірі 26 225 примірників. 25 тисяч примірників продали книгу Люко Дашвар "Село не люди. Добити свідка" від КСД. Також люди охоче купляли "Сафарі на щастя" Світлани Талан та укладену Вахтангом Кіпіані "Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР" видавництва "Vivat". Обидві книги купили 14 тисяч разів.
Раніше "Апостроф" писав про п'ять розумних подарунків на Новий рік, які прості, але корисні.