2021-й рік увійшов до п'ятірки найспекотніших в історії. Понад 400 метеостанцій у всьому світі побили свої найвищі температурні рекорди.
Про це повідомляє сайт "The guardian".
За словами провідних фахівців, такі країни, як Оман, ОАЕ, Канада, США, Марокко, Туреччина, Тайвань, Італія, Туніс і Домінікана - побили свій місячний рекорд високої температури.
Також було встановлено кілька континентальних та планетарних рекордів: в Африці були найтепліші червень та вересень. У липні у Фернес-Крік у Долині Смерті в США вже було 54,4°C – найвища достовірно зареєстрована температура на Землі.
Особливо відзначилася Європа. У Сіракуках (Італія) температурні стовпчики показували 48,8°C. А в горах (Альпи) погода була нетиповою - 15°C.
За даними Китайського метеорологічного управління, Китай пережив спекотний рік за всю історію. Проте справжній шок спричинив дощ, що обрушився на центральну провінцію Хенань: за три дні у цьому регіоні випало більше опадів, ніж зазвичай випадає протягом цілого року.
Іншими ключовими незвичайними погодними явищами минулого року були сибірська спека влітку та сильні морози у Техасі у лютому. Загинуло майже 200 людей, мільйони будинків залишилися без електрики, а наслідки призвели до величезних політичних скандалів.
Але ключовою подією 2021 стала екстремальна хвиля тепла, що обрушилася на західне узбережжя США в червні/липні, що призвела до теплового бані і побила рекорди до 5°C в деяких місцях.
Раніше "Апостроф" писав, що в Україні наступного тижня пройде сильне похолодання, на тлі якого в окремих регіонах стовпчик термометра опустився до -18 градусів.