Кібершахраї обманюють, переважно, людей літнього віку, які погано знаються на сучасних технологіях і звикли вірити “офіційним” дзвінкам. Тим часом, зловмисники придумали нову схему шахрайства, націлену також і на молоде покоління.
Про це повідомляє GSMinfo.
Мова йде про масове створення сайтів, на яких за знижками продають білети на концерти та інші заходи, аудиторією яких є молоді люди. Їх активно рекламують за допомогою соцмереж та месенджерів.
Як працює схема?
- Людина потрапляє на сайт і оформляє покупку квитка, їй пропонується заповнити спеціальну форму, що включає платіжну інформацію покупця.
- За першої спроби з’являється помилка і жертві пропонується спробувати ще раз.
- При наступному заповненні приходить СМС-повідомлення з кодом, який нібито необхідний для проведення покупки. Але насправді він потрібен шахраям для переказу коштів на свої рахунки. При цьому номер картки, CVV та інші дані вже вкрадені – при першій спробі оплати, що “не спрацювала”.
Повідомлення про помилку може приходити доти, доки на рахунку жертви не залишиться коштів. Транзакції здійснюються різними сумами. За відсутності push-повідомлень про дії з рахунком людина може за короткий проміжок часу позбутися всіх своїх заощаджень.
Раніше ми писали, що шахраї придумали нову схему з "ковідною" тисячею.