RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Суспільство

Новини

22 січня

21 січня

Всі новини

Сховати подалі телевізор і не тільки: Комаровський розповів, як прийти до тями після коронавірусу

Відомий педіатр України Євген Комаровський дав кілька порад, як можна відновиться після хвороби коронавірусом.

Про це він написав на своїй Instagram-сторінці.

Так, підписниця поставила питання про те, що їй робити після тяжко перенесеної хвороби і на що звернути увагу:

“Перехворіла на ковід важко – лежала в інфекційній лікарні. Ось тепер виписалася і в роздумах, тому що відчуття, що організм начебто не мій, ніби розвалюється... Яких лікарів треба відвідати і які аналізи здати після коронавірусної інфекції, щоб зрозуміти, де тепер слабкі місця, на що звернути увагу?

Лікар відповів, що універсального протоколу чи чіткого алгоритму обстеження та відвідування спеціалістів для тих, хто виписався з ковідного стаціонару не існує і порадив максимально розслабитися та ізолювати себе від негативу.

“Я вважаю, що найкраще на кілька місяців відвідати якийсь заміський будинок чи дачу, і там, у селі, на свіжому повітрі, у тиші, без людей та стресів, поступово збільшувати фізичні навантаження. Одночасно сховати подалі телевізор, не дивитися і не слухати новини, оточити себе добрими людьми, а не шукати нових хвороб у поліклініках та лабораторіях — ось вам найкращий рецепт реабілітації після ковіда”, - написав він.

Основним є допомога організму існувати в робочому режимі - забезпечення чистого, прохолодного та вологого повітря, багато прогулянок та помірні фізичні навантаження. Саме це потрібно людині для відновлення після будь-якого стаціонару.

“Особисто я, якби виписався з ковідного стаціонару, місяць би відпочив, а потім зробив УЗД з голови до ніг і з ніг до голови, обов'язково кардіограму, загальний аналіз крові. І, мабуть, поки що на цьому зупинився, далі буде видно. А ще я обов'язково контролював би собі артеріальний тиск”, - додав лікар.

Раніше ми писали, що доктор Комаровський назвав важливий момент, коли не обійтись без госпіталізації під час хвороби коронавірусом.