RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

21 грудня

20 грудня

Всі новини

Києву загрожує повітряна блокада: всі подробиці про скасування авіарейсів

З понеділка, 14 лютого, повітряний простір України може бути закритий.

Про це повідомив нардеп від Європейської солідарності Олексій Гончаренко.

Закриття повітряного простору України

За словами парламентаря, закриття очікується із завтрашнього дня з 16:00 за київським часом.

Олексій Гончаренко стверджує, що британська страхова компанія вже розіслала попередження про припинення страховки цивільних літаків, які перебувають у повітряному просторі України.

"Власники літаків, які перебувають у лізингу, вже забороняють своїм бортам залітати в повітряний простір України. Наразі KLM скасував свої рейси, Sky Up вже садить рейс із Фуншалу в Кишиневі, сьогодні з'явиться заборона від Air France", - продовжив нардеп від ЄС і закликав співвітчизників, які планують повернутись в Україну, здійснити авіаперельоти вже зараз, поки є така можливість.

Скасування авіарейсів в Україні

Авіакомпанія SkyUp повідомила, що рейс "Фуншал-Бориспіль" через вимогу власника літака здійснив вимушену посадку в аеропорту Кишинева. Перевізник зазначив, що 175 пасажирам рейсу також організують трансфер до Києва.

Про відміну авіарейсів в Україну також повідомляла нідерландська компанія KLM. Таке рішення було ухвалено з метою безпеки цивільних літаків, що заходять у повітряний простір нашої країни.

Проблеми у туристів через скасування авіарейсів

Радіоведуча Ганна Балент розповіла, що для подорожі до Мексики обрала авіаперевізник KLM. За два дні до вильоту з Мехіко компанія зв'язалася з нею та попередила про перенесення рейсу на інший час. Вже наступного дня KLM знову поінформував, що авіапереліт переноситься на добу.

Через день, як розповідає Ганна Балент, її попередили про відміну рейсу з Мехіко до Амстердама, через що їм довелося перебронювати готель у столиці Нідерландів.

Протягом декількох годин перевізник знову вийшов на зв'язок і повідомив, що переліт очікується через 9 годин, і пообіцяв радіоведучій допомогти з перебронюванням квитків.

"За п'ять годин до вильоту ми, читаючи новини та розуміючи, що рейс скасований, час працює не на нас і взагалі кожен у відповіді за себе сам, терміново купуємо квитки до МАУ. Дуже добре пам'ятається, як було повертатися додому напередодні локдауну 2 роки тому. Приїжджаємо в аеропорт на рейс до Амстердама, на чекіні просимо оформити багаж відповідно до Амстердама і ставимо сумки на стрічку", - продовжила Ганна Балент.

Проте на цьому проблеми радіоведучої не закінчились. В аеропорту співробітники KLM зажадали від Ганни надати результати тестів на COVID-19, квитки на МАУ, та документи, що підтверджують бронювання готелю в Амстердамі.

За 15 хвилин представник авіакомпанії, перевіривши паспорти українців, повідомила, що вони полетять до Парижа, а не столиці Нідерландів. На запитання Ганни, чому вони не можуть пройти посадку на рейс до Амстердама, співробітниця KLM заявила, що вони "запізнилися".

"Разом: даремно куплені квитки, чотири додаткові тести на ковід (спочатку в транзиті вони були не потрібні), прогоріли букінг готелю в Амстердамі, терміновий букінг готелю в Парижі. На завершення нашого феєричного діалогу KLM як втішний приз запропонували нам не бронювати готель в Парижі, а посидіти в аеропорту Шарля де Голля. 20 годин. Тоді й тести не знадобляться. Завіса. Трап. Літак. До зустрічі в Парижі, друзі!"