В Україні вже дев'ятий день триває повномасштабна війна. Проте життя продовжується, люди продовжують вірити, любити, одружуватися. І, звісно, народжувати дітей.
У Міністерстві соціальної політики розповіли 1) державна реєстрація актів цивільного стану проводиться будь-яким органом державної реєстрації актів цивільного стану за зверненням заявника;
2) за тимчасової відсутності доступу до Державного реєстру актів цивільного стану громадян заява про державну реєстрацію акту цивільного стану подається, а актовий запис цивільного стану складається в паперовій формі без використання програмних засобів.
У паперовому носії актового запису зазначаються причини, які призвели до державної реєстрації акту цивільного стану без використання Реєстру, та унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) з подальшим обов'язковим внесенням його до відповідних даних Реєстру.
За державну реєстрацію актів цивільного стану, повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, свідоцтв, що видаються у зв'язку із зміною і поновленням актових записів цивільного стану державне мито не справляється.
Це дасть змогу безперешкодно здійснювати реєстрацію новонароджених дітей, приймати рішення щодо влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання, дітей, залишених без батьківської опіки чи тих, які перебувають у складних життєвих обставинах, до сімей патронатних вихователів, а також отримувати необхідні документи замість втрачених.
Нагадаємо, раніше у Міністерстві соціальної політики розповіли про те, як отримувати пенсію в умовах війни .