RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

22 листопада

Всі новини

Воювати не доведеться: кого і навіщо призивають до армії під час цільової мобілізації

Незважаючи на те, що Верховна Рада України продовжила загальну мобілізацію населення до 23 серпня 2022 року, на службу можуть закликати не лише для участі у бойових діях – деякі мобілізовані братимуть участь у післявоєнному відновленні України.

Про це повідомляє "Апостроф".

Таке рішення було ухвалено Кабміном на початку травня - законопроект №7144 передбачає можливість реалізації цільової мобілізації у відновлювальний період після завершення військових дій для ліквідації їх наслідків. Він був внесений до парламенту групою депутатів на чолі з головою комітету з екологічної політики та природокористування Олегом Бондаренком та був прийнятий рішенням 345 депутатів.

Головна відмінність цільової мобілізації від стандартної полягає в тому, що громадяни залучаються виключно для ліквідації військових наслідків на відповідних територіях у післявоєнний період. Вони не воюватимуть, але працюватимуть на територіях, попередньо оброблених спеціальними службами (після проведення розмінування, аварійно-рятувальних робіт тощо).

Важливо те, що за мобілізованим зберігатиметься місце роботи, посада та середня заробітна плата незалежно від того, працює людина на державу чи приватну компанію. Вид, обсяги, порядок та строки проведення мобілізації визначатиметься Президентом України у рішенні про її проведення.

Насамперед для ліквідації наслідків дій рашистів залучатимуться сили цивільного захисту з наданням їм допомоги аварійно-рятувальних служб, пожежно-рятувальних та інших підрозділів, а працездатне населення залучатимуть у разі, якщо виникне потреба у додаткових ресурсах.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день невідомо, коли буде проводиться цільова мобілізація та необхідна кількість призовників. Однак у законопроекті №7144 прописано можливість проведення цільової мобілізації у відновлювальний період після завершення військових дій для ліквідації їх наслідків.

Раніше ми писали, кого наступним в Україні призовуть на службу.