Режим воєнного стану та загальну мобілізацію в Україні продовжили на три місяці – до 23 серпня.
"Апостроф" розповідає, кого можуть призвати у найближчі 90 днів.
Відповідно до закону "Про мобілізацію громадян", призов на військову службу проводиться у чотири хвилі. Станом на 22 травня в Україні пройшли дві хвилі мобілізації.
Перша хвиля: оперативний резерв і колишні військовослужбовці, які мають бойовий досвід або раніше служили за контрактом після 2014 року.
Друга хвиля: військовослужбовці, які проходили строкову службу або ж служили за контрактом до 2014 року.
Третя хвиля: офіцери запасу, військовослужбовці, які закінчили військові кафедри ВНЗ.
Четверта хвиля: громадяни України, у яких немає обмежень за віком або станом здоров'я.
Зазначимо, за даними Міноборони, зараз армія України укомплектована на 100%. Комплектування ЗСУ та інших військових формувань відбувається за рахунок військовозобов'язаних та резервістів. У більшості регіонів пройшли лише дві хвилі мобілізації. В даний час здебільшого призивають людей з досвідом проходження військової служби або досвідом навчання під час військового часу.
Разом з тим, з продовженням війни може виникнути потреба у поповненні сил. За словами начальника управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Романа Горбача, чергова хвиля масової мобілізації поки що не планується. Однак якщо все ж таки виникне потреба в її запуску, мобілізувати можуть не тільки офіцерів, а й сержантів, і можливо - солдатів.
У разі нової хвилі мобілізації Міноборони виходитиме з конкретних потреб ЗСУ та призов здійснюватиметься лише за військово-обліковими спеціальностями.
Як повідомляв "Апостроф", в Україні планують запровадити так звану "лагідну мобілізацію" - відстрочку від призову на військову службу хочуть дати ФОП, волонтерам, водіям, які перевозять гуманітарні вантажі та деяким іншим працівникам.