З початком повномасштабного вторгнення Росії на територію України в країні була оголошена загальна мобілізація, де насамперед закликалися військовослужбовці з бойовим досвідом. Проте, за бажання, деякі категорії можуть "достроково" вступити до лав ЗСУ.

Про це розповів юрист фірми "Міллер" Андрій Новак, повідомляє "Українська правда".

Він зазначив, що поділ на хвилі є умовним позначенням, яке демонструє лише те, кому віддаватиметься пріоритет. Однак це не означає, що бажаючі захищати країну обов'язково повинні чекати своєї черги.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

"В даний час пріоритет віддається людям з досвідом бойових дій і необхідною підготовкою, однак це не означає, що мобілізують лише їх. Наприклад, ніщо не заважає військовозобов'язаному піти до ЗСУ добровольцем, навіть якщо він не потрапляє під конкретну хвилю мобілізації", - заявив експерт .

Він додав, що зараз в Україні проходить друга хвиля мобілізації, під час якої призиваються ті, хто служив до 2014 року та проходив службу за контрактом. У першу ж хвилю призивалися переважно колишні військовослужбовці, ветерани АТО/ООС та військовослужбовці з оперативного резерву.

У третю хвилю потраплять офіцери запасу та військовозобов'язані, які закінчили військові кафедри університетів. Проте, за словами Новака, принципових змін не станеться.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

"Залежно від потреби у доукомплектуванні або комплектації нових частин мобілізуватимуть, як і зараз. Жодних особливих змін не буде", - резюмував він.

Раніше ми писали, що після перемоги України у війні, ліквідація наслідків бойових дій стане першочерговим завданням – таким чином, частина українців буде "призвана" вже після закінчення війни в рамках цільової мобілізації.