Огірок - одна з найдавніших і найпопулярніших овочевих культур. Огірки та помідори – улюблена літня їжа всіх українців, яка допомагає і вітамінами запастись, і фігуру тримати під повним контролем. А якщо ще й знати секрети вирощування, можна весь сезон насолоджуватися улюбленими салатами, а взимку – консервацією.
Про це повідомляє "Апостроф".
Огірок – однорічна рослина. Вирощується за допомогою посіву насіння в ґрунт або посадкою розсади. Огірок досить примхливий і вимогливий до ґрунту, температури та вологості. Він любить теплі, сонячні місця, родючі ґрунти, багаті на гумус. Погано росте в тіні, тому огірок можна вирощувати в безпосередній близькості до фруктових дерев та чагарників. Рослина чутлива до вітрів, тому для її вирощування добре вибирати захищені місця.
Хорошими сусідами для огірків є боби, горох, капуста, салат, буряк, селера, шпинат, цибуля, кріп та цукрова кукурудза. Він погано росте в компанії з картоплею, редисом та помідорами.
А ось томати – більш примхливі.
Якщо ви хочете збирати завидний урожай у відкритому ґрунті, відмовтеся від звички використовувати найсвіжіше насіння. Кращий результат, сильніші і здоровіші кущі з великою кількістю зав'язей приносять насіння, що "полежало". Це не означає, що найкращі новинки варто упускати: купуйте насіння сортів, що зацікавили, але залишайте їх на наступні сезони, а не на поточний. Схожість томатів все одно зберігається до 8 років.
Щоб підвищити врожайність помідорних кущів, під час цвітіння другої та третьої квіткових кистей дуже добре обприскати рослини слабким розчином борної кислоти. Бор "допомагає" проростання пилку, зав'язування та зростання плодів. Поряд із цим він ще й стимулює утворення нових точок зростання, та сприяє збільшенню цукру в плодах.
Досвідчені дачники помітили, що помідори дуже люблять рости на своєму бадиллі. Якщо восени здорове бадилля зібрати, подрібнити і додати в ґрунт, то наступної весни це буде найкращим місцем для молодої помідорної. А якщо ви ще під коріння розсади ризикнете покласти по одній маленькій свіжій рибі – урожай на 50% вже забезпечений.
Нагадаємо, раніше "Апостроф" зібрав відомості, коли треба займатися посівом, дбати про врожай, а коли краще не возитися на землі.