В Україні подовжили тривалістьзагальної мобілізації населення до 23 серпня. Але перед тим, як вирушити на військову службу, військовозобов'язані проходять військово-лікарську комісію, згідно з результатами якої приймають рішення про придатність/непридатність до служби у ЗСУ.
Про те, які процедури передбачені під час проходження медкомісії, повідомляє "Українська правда".
Перед оглядом військово-лікарської комісії військовозобов'язані повинні пройти низку обстежень у лікарнях. Сюди входять:
- рентгенологічне (флюорографічне) обстеження органів грудної клітки;
- загальний аналіз крові та дослідження сечі;
- визначення групи крові та резус-приналежності (людям, які не мають відповідної позначки у військовому квитку);
- електрокардіографія (ЕКГ).
Якщо військовозобов'язаному понад 40 років, то йому потрібно ще пройти вимірювання внутрішньоочного тиску, а також дослідження крові на цукор. До початку огляду військкомат отримує дані щодо військовозобов'язаних із психоневрологічних, протитуберкульозних, шкірно-венеричних диспансерів, наркологічних установ.
Крім того, ті люди, які перебувають на обліках у цих закладах, отримують витримку з історії хвороби, а на людей з інвалідністю оформлюють дані з органів соціального захисту та медкарту з поліклінік та медико-санітарних частин за місцем проживання, роботи чи навчання.
Під час проходження комісії кожного військовозобов'язаного мають оглянути наступні лікарі:
- хірург;
- терапевт;
- невропатолог;
- психіатр;
- офтальмолог;
- оториноларинголог;
- стоматолог;
- дерматолог.
Кожен лікар записує в листок з висновками ВЛК свій вердикт про придатність/непридатність військовозобов'язаного, після чого ставить свій підпис та печатку. Остаточне рішення приймає керівник ТЦК та СП.
Раніше "Апостроф" повідомляв, чи законно вручати повістки під час відпустки. Юристи дали детальну відповідь.
Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.