У Міноборони України стверджують, що жінки не вважаються військовозобов'язаними, допоки добровільно не стануть на військовий облік. І вже після такого кроку жінки, як і їхні роботодавці, нестимуть повну відповідальність за ухилення від військової служби.
Про це повідомили в НВ.
Військовозобов'язані жінки, які не з'являться в центр комплектування, отримають штраф у розмірі від 510 до 850 гривень. Якщо жінка отримала попередження від очільника військкомату, але знову спробувала ухилитися від постановки на облік, то вона може отримати ще й кримінальне покарання.
Крім того, роботодавці теж відповідають за військовозобов'язаних жінок і чоловіків, тому мають право наймати тільки тих, у кого є усі військово-облікові документи:
- військові квитки або тимчасові посвідчення;
- посвідчення про приписку до призовних дільниць.
Роботодавці повинні звітувати військкоматам про зміни облікових даних призовників і військовозобов'язаних упродовж 7 днів, наприклад, про звільнення з роботи.
Водночас, за словами адвоката Романа Лихачова, поки що немає механізму стягування штрафів ні з підприємств, ні з жінок. Але все ж на них може чекати адміністративна відповідальність після завершення терміну взяття на військовий облік жінок.
Тому для підприємства, яке не потурбувалося, щоб його військовозобов'язані співробітниці стали на військовий облік, імовірно, отримає штраф у межах від 5 500 до 8 500 гривень.
Раніше "Апостроф" повідомляв, які документи потрібні жінці для постановки на військовий облік.