Дачники мають чимало турбот зі своїми овочами на грядках. Одні з популярних проблем - пожовтіння огірків, їхня в'ялість і крива форма, а також опадіння зав'язі.
Про те, як уникнути проблем з огірками, розповіли досвідчені городники з "Моя дача. Сад і город".
Часто трапляється, що листя огірків зелене і загалом виглядає здоровим, тому що підживлене азотом, калієм. Водночас зав'язі опадають - це сигнал рослини про нестачу бору. У такому разі потрібно підгодувати огірки настоєм:
- 2 г борної кислоти;
- 2 г бурштинової кислоти;
- 10 мл рідкого, натурального біогумусу.
У гарячій воді треба розчинити борну кислоту, а бурштинову залити теплою водою в окремій банці. Потім змішати ці рідини, додати біогумус і достатню кількість води (до 10 літрів), після чого обприскати огіркове бадилля цим настоєм.
Також городники можуть спостерігати, що у їхніх огірків опадає зав'язь, листя стає темним і дрібним, а старе листя буріє на краях. У такий спосіб рослина каже про нестачу фосфору. Експерти рекомендують полити огірки розчином суперфосфату: 5 столових ложок суперфосфату залити гарячою водою, залишити на ніч, а вранці додати до 10 літрів води.
Якщо ж огірки ростуть викривленими, то вони страждають від недостатньої кількості вологи. А коли плоди м'які і з перетяжками - мало світла, нерівномірний полив, висока температура повітря і низька вологість.
Крім того, дачники помічають, що батоги огірків тонкі зі світлим листям та слабкими плодами загостреними до низу - це очевидна ознака нестачі азоту. Підживити рослину можна так: 3 столові ложки без верху аміачної селітри на 10 літрів води в полив. ⠀
І наостанок, недостаток калію можна визначити, якщо огірки загострені біля плодоніжки, а їхнє листя на краях з сухою облямівкою. Тоді потрібно підгодувати рослину: 3 столові ложки калійної солі на 10 літрів води в полив.
Раніше "Апостроф" повідомляв, як доглядати огірки в серпні, щоб восени зібрати відмінний врожай.