RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

Всі новини

Як і навіщо боротися з бур'янами восени: поради городникам

Осінь - це не лише пора красивих золотавих пейзажів, а й час боротьби з бур'янами на городах. Цією нелегкою процедурою займаються упродовж усього сезону, однак восени - землю потрібно підготувати до зимівлі.

"Апостроф" з'ясував, як правильно боротися з бур'янами після збору врожаю.

Знищувати бур'яни необхідно, адже через них користь від мінеральних добрив скорочується до 85%, а в плодово–ягідних садах — на 40–70%.

Боротьбу із багаторічними бур'янами на городі чи в саду потрібно вести регулярно. Якщо прибрати бур'ян восени - це зекономить час навесні. До всього - із залишених бур'янів насіється насіння - і навесні доведеться починати роботи з прополювання грядок.

Особливо необхідне прибирання найбільш злісних бур'янів - пирію повзучого, осоту, берізки польової. Тільки-но зібрано врожай з грядок - можна починати боротьбу з бур'яном.



Якщо справа йде про гербіциди, то не потрібно одразу ж приступати до боротьби з бур'яном, вони мають зійти і трохи підрости. Особливо це стосується тих випадків, якщо потрібно використовувати хімічні препарати, адже вони потрапляють в рослини через їхній листовий апарат.

Перед проведенням обробки гербіцидами заборонено обробляти ґрунт та рихлити. Адже якщо травмувати коріння бур'янів - препарат гірше проникатиме в підземну частину рослини, і навесні ви знову отримаєте зелений "килим".

Треба вибрати сухий день без вітру та врахувати рекомендації виробника, адже деякі препарати знижують ефективність при середньодобовій температурі 10 ⁰С. А якщо температура наблизиться до нуля - ефекту від препарату може не бути зовсім. Краще проводити обробку у жовтні або навіть вересні.

Одним із ефективних системних гербіцидів є Антипирій - підходить для багаторічних злакових бур'янів. Температура повинна бути не вища 25 ⁰С, суха і тиха погода. Бажано вирахувати час, щоб не було три дні дощу. Обприскувати потрібно під час інтенсивного росту бур'яну.

Гліфовіт Екстра - застосовують на ділянках, призначених для посіву зернових, соняшнику, овочів, баштанних, картоплі. Для кращого ефекту до препарату можна додати ще один - Голіаф.
Обробляти бур'яни потрібно свіжоприготовленим розчином у день змішування.

Ще є системний гербіцид Ураган Форте.

Після обробки не можна 7–10 днів рихлити ґрунт або перекопувати.

Видалення бур'яну механічним способом

  • видаляти бур'яни руками разом з корінням;
  • зрізати сапкою надземну частину;
  • за допомогою культиватора.

Раніше "Апостроф" писав, які овочі та зелень можна садити на грядках у вересні.