RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Суспільство

Новини

22 січня

21 січня

Всі новини

Що робити, якщо документи про стаж залишилися у "гарячій точці": відповідь юристів

В українців, які залишили у "гарячих точках" на території України документи про пільговий та звичайний стаж для оформлення пенсії, можуть допомогти довідки, свідки та комісія.

Про це розповів юрист Сергій Коробкін виданню "На пенсії".

Звичайний стаж до 1 січня 2004 року громадяни можуть підтвердити, якщо покажуть трудову книжку та інші документи, а після зазначеної дати – дані про сплату страхових внесків з реєстру персоніфікованого обліку. Водночас щоб підтвердити пільговий стаж, потрібно показати довідку з місця роботи, що уточнює особливий характер роботи, проведення атестації робочих місць тощо.

"Хоча якщо підприємства опинилися на окупованій території, то пільговий стаж також може бути підтверджений даними, які є у реєстрі застрахованих осіб. Але знову ж таки за періоди після 2004 року. Це суттєво полегшує справу. Поступова відмова від паперових трудових і перехід на електронні книжки показує важливість цього процесу. У таких людей взагалі не повинно бути жодних проблем із майбутньою пенсією", - зауважив Коробкін.

Він наголосив, що всі типи стажу потрібно підтверджувати, особливо можуть виникнути у такому випадку складнощі з пільговими пенсіями, які допоможе вирішати спеціальні комісії з підтвердження пільгового стажу при обласних управліннях ПФУ.

Юрист пояснив, що такі комісії створені спеціально для таких випадків, коли підприємство ліквідували і українець не може показати довідки, що підтверджують особливий характер роботи.

"З недавнього часу на цих комісіях також займаються розглядом документів з виправленнями або неточностями за час роботи до 2004 року для тих, що виїхали з окупованих територій Донецької чи Луганської областей", - додав Коробкін.

Нагадаємо, у Пенсійному фонді розповіли, як правильно рахувати пенсійний стаж, з огляду на те, що персоніфікацію було введено з 2000 року.