RU  UA  EN

Четвер, 23 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Суспільство

Новини

22 січня

Всі новини

Як підготувати будинок до холодів без опалення: поради для українців на випадок важкої зими

Унаслідок воєнних злочинів російських окупантів частина прифронтових територій України залишається відрізаною від централізованого опалення, тому поради, як вижити в постійному холоді, будуть актуальними.

Порадами про те, як підготувати оселю до холодів, поділився консультант з питань фінансування енергоефективних заходів Микола Ільїнов.

Перш за все, експерт закликає мешканців прифронтових районів евакуюватися хоча б на період холодної осені й зими.

Злити воду з системи опалення

У системі не повинно бути води, адже коли стовпчик термометра опуститься нижче нуля, то труби можуть луснути (вода перетвориться на лід).

Утеплити вікна

Більша частина тепла в приміщенні виходить через вікна. До того ж у зоні бойових дій через вибухи й "прильоти" найбільше страждають вікна.

Узимку не вдасться натягти плівку на вікна й почуватися комфортно. Уже зараз варто підготувати вікна до зими: закривати їх аркушами ДВП, ДСП або OSB. Також допоможе забити вікна ковдрами.

"Я б радив ще замість плівки вставляти у вікна екструдований пінополістирол. Навіть якщо у вас металопластикові вікна, то прям під штапики воно класно вставляється. Достатньо 3 см товщини, воно буде гарно тримати тепло", — порекомендував Ільїнов.

До того ж варто зрозуміти, що вікна таки мають відчинятися для провітрювання, щоб уникнути надмірної вологості в приміщенні.

Утеплити двері

"Двері — це 2 квадратних метри, через які можна втрачати тепло. Маючи тільки одні металеві двері, ви будете втрачати дуже багато тепла. За можливості зніміть декоративне зовнішнє покриття двері та покладіть всередину мінеральну вату", — сказав Микола Ільїнов.

Також можна поставити ще одні двері, хоч і дерев'яні. Між дверима й коробкою варто додати гумові або поролонові ущільнювачі.

Стелити килими чи ні

У холодному приміщенні речі, зроблені з тканини, будуть вбирати вологу. Якщо ви не матимете можливість просушувати за сонячної погоди килими хоча б раз на тиждень, то їх краще не стелити.

Підготувати монтажну піну для тріщин

Монтажною піною можна підремонтувати тріщини від вибухів на стінах, одну зиму такий, здавалося б, хиткий ремонт витримає.

Перевірити димові канали

Потрібно подбати про провітрювання оселі, аби недопустити поширення плісняви й грибка.

"Якщо у квартирі буде хоча б температура +10 або +12 та буде сухо, то жити якось можна. А якщо буде волога, то вам буде “візуально” здаватися, що холодніше, а також люди почнуть хворіти, бо вологість набагато гірша, ніж холод", - пояснив Ільїнов.

Купити туристичну плитку

На туристичній плитці можна готувати їжу й на вулиці, і в оселі.

"Навіть якщо готувати сніданок, обід, вечерю, то на родину з 3-х людей, однієї плитки може вистачити на місяць. У мене невеличка стояла на столі й навіть вона, поки ти готуєш їжу, віддавала тепло та гріла повітря у кімнаті", — ділиться Ільїнов.

Поставити буржуйку

У приватних будинках простіше поставити котел на дровах або вугіллі, а з квартирами складніше. У зовсім безвихідних ситуаціях буржуйку можна поставити у квартирі за дотримання суворих правил безпеки:

  1. Під буржуйку покладіть металевий аркуш;
  2. Навколо в жодному разі не має бути штор, покривал, килимів та інших легкозаймистих матеріалів;
  3. Трубу для диму ні в якому разі не виводьте у вентиляційний канал, бо тоді ваші сусіди дихатимуть цим димом. Виводити її треба через кватирку принаймні за метр від стіни.

Купити з сусідати дизельний генератор

Генератор допоможе заряджати телефони, гріти воду, увімкнути обігрівач тощо.

Підготувати туристичні мішки, каремати, одяг для сну

Спати краще в туристичному карематі, адже він не вбирає вологу й захищає від холоду з підлоги. Одяг маж бути теплий і з натуральних тканин, наприклад, підійде термобілизна для холодних умов і спортивний костюм.

Підготуватися до пошкодження даху

"Якщо снаряд прилетить у дах, то це значно гірше, ніж у вікно або стіну. Бо коли вам буде крапати зі стелі вода, про утеплення вже можна буде не говорити. Підготуйте заздалегідь плівку, бо може бути "приліт", а потім її в магазинах може не бути. Дивіться, щоб вона була товстою, щільною", — наголосив Микола Ільїнов.

Найкраще знайти брезент, його можна навіть взяти із зовнішньої реклами, яка вже не потрібна власнику оголошення.

Раніше "Апостроф" повідомляв, як утеплити старі дерев'яні вікна своїми руками.