Під час воєнного стану в Україні військовозобов'язаним громадянам заборонено перетинати державний кордон. Однак є винятки, зокрема, для водіїв, які перевозять гуманітарну допомогу для ЗСУ чи населення.
Про це повідомили в пресслужбі Держприкордонслужби.
Кому можна виїжджати за кордон
Водії, які везуть медичні та гуманітарні вантажі автотранспортом для ЗСУ, інших військових формувань чи українського населення, можуть перетинати державні кордони, якщо вони мають відповідні рішення про виїзд за межі України, а дані про них містяться в інформаційній системі "Шлях" (її адмініструє Укртрансбезпека).
Читайте також: Навіть якщо є всі необхідні документи: деяких чоловіків не випустять із України з несподіваної причини
Хто ухвалює рішення про виїзд
Рішення про виїзд ухвалює Міністерство інфраструктури чи військові адміністрації, за наявності відповідного обґрунтування обсягів вантажів та кількості ТЗ, які потрібні для перевезення, у листах будь-якого з таких органів, підприємств, організацій, установ:
- військових, правоохоронних органів;
- військових адміністрацій;
- медичних установ;
- відправників чи одержувачів гуманітарної допомоги.
Як виїхати за транспортними ліцензіями
Водії компаній, які мають транспортні ліцензії, також можуть перетинати кордони, але винятково на на автотранспорті, повна маса якого 3500 кг і більше. Укртрансбезпека проводить перевірку інформації про транспортний засіб на основі даних з Єдиного державного реєстру ТЗ, а потім вносить їх до Єдиного комплексу інформаційних систем.
Скільки часу водії можуть пробути за кордоном
Водії мають право затримуватися за кордоном (за один раз) не більше ніж 30 календарних днів, а ті, хто працює на компанії з транспортною ліцензією, можуть перебувати за кордоном до 45 календарних днів.
Раніше "Апостроф" повідомляв, як чоловікам легально виїхати за кордон. Експерти назвали законну причину.