RU  UA  EN

Четвер, 19 грудня
  • НБУ:USD 41.50
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.50
Суспільство

Новини

18 грудня

Всі новини

Мобілізація жінок: юрист оцінила ризики покарання для тих, хто не стане на військовий облік

До 1 жовтня 2023 року жодних покарань для жінок, які не стали на військовий облік, не передбачається – облік для них добровільний, незалежно від спеціальності, і вони можуть відзначитись за власним бажанням.

Про це повідомила Лідія Карплюк, адвокат Адвокатського об'єднання "Лещенко, Дорошенко та партнери", інформує 24 канал.

"Отже, нині жодної відповідальності до жінок, які не стали на військовий облік, не може бути застосовано, так само, як і не можуть бути обмежені їхні права виїзду за кордон на цій підставі", - пояснила вона.

Читайте також: Які обов'язки у жінок, які стоять на військовому обліку: юрист пояснив

Крім того, у разі ухвалення відповідних змін до закону, таке правило діятиме і на постійно основі. Однак, не слід забувати, що за порушення норм під час військового стану та ухилення від військового обліку передбачається притягнення жінок до адміністративної відповідальності.

Так, стаття 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за порушення військовозобов'язаних правил військового обліку у вигляді штрафу від 510 до 850 грн.

У той же час юристи переконані, що притягнення жінок до відповідальності видається малоймовірним.

"Справа в тому, що на сьогоднішній день ми не маємо прийнятого порядку ведення військового обліку жінок та встановлених граничних термінів для взяття жінок на військовий облік, а тому фактично відсутня об'єктивна сторона правопорушення – нічого порушувати", – пояснюють правознавці.

Раніше ми писали, у чому різниця між мобілізацією та військовим обліком.