RU  UA  EN

Четвер, 23 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Суспільство

Новини

22 січня

Всі новини

Хто за законом може вручати повістки у військкомат в Україні

Через повномасштабне російське вторгнення в Україні продовжили загальну мобілізацію до 21 листопада – проте повістки можуть вручати не всі.

Про те, хто це може зробити на законних правах розповідає "Апостроф" із посиланням наRealist.

Варто зазначити, що під час воєнного стану можуть мобілізувати військовозобов'язаних чоловіків віком від 18 до 60 років. Проте в законі існує чимало суперечностей щодо законного вручення повісток. Є певні категорії осіб, які мають право вручати їх і попри розповсюджену думку це не представники поліції, Збройних Сил України та тероборони.

Читайте також: Які бувають види повісток: у чому їх відмінності

Так, мають право вручати повістки працівники територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки, тобто колишні військкомати. Окрім цього, повістки можуть вручати представники комунальних установ, роботодавці та відповідні особи в освітніх закладах.

Важливо те, що у законодавстві Україні ніяк не регламентовано місце вручення повісток – тобто її на законних підставах можуть вручити будь-де.

Під час вручення повістки військовозобов'язаному, там має бути зазначено наступне:

  • ім'я, прізвище та по батькові
  • адреса
  • військова спеціальність, яку вказали на повістці, має збігатися зі спеціальністю, яку вказали у військовому квитку

Також повинен бути зазначений вид повістки. Ще у ній має бути прописана дата, час, адреса прибуття мобілізованого та список документів, які потрібно взяти із собою. Повістка повинна бути завірена підписом військового комісара і скріплена печаткою.

Якщо людина, яка вручає повістку, "на ходу" заповнює порожній бланк з підписом і печаткою керівника територіального центру, можна фіксувати такі дії на відео, викликати юристів та поліцію, а потім їх можна оскаржити.

Раніше ми писали, що українцям робити після отримання повістки.