RU  UA

Не тільки командир: що входить до обов'язків сержанта ЗСУ

Сучасний сержант – це командир. Однією з основних функцій та завдань сержанта є навчання особового складу. Насамперед – індивідуальна підготовка.

Про це в ефірі програми "Фронт Бадрака" на Апострофі TV розповів головний майстер-сержант, головний сержант Збройних сил України Олександр Косинський.

Читайте також: Скелет для колективу: чому інститут сержантів вкрай важливий для ЗСУ

Він підтверджує, що сержант – це насамперед командир, лідер. Тобто найкращий із найкращих солдатів стає сержантом, проходить відповідне навчання.

"Він не просто навчається, він розвиває свої лідерські якості, розвиває своє мислення, свій кругозір. Тобто це дуже серйозна посадова особа. Командир відділення, командир розрахунку, командир екіпажу – це базові первинні сержантські посади. Але також сержанти обіймають посади командирів взводів", – пояснив Косинський.

Він також зазначив, що є сержантські посади командирів взводів.

"Наприклад, в артилерійських підрозділах, командирів взводів за напрямом зв'язку, постачання тощо. Командир взводу – це така посада, яка може бути і офіцерською, і сержантською. Далі у нас розвинена вертикаль посад головних сержантів. Це ті, хто був командирами відділень. і т. д. Вони стають головними сержантами взводу, роти, батальйону і до головного сержанта Збройних сил України включно, крім того, у нас створено інститут інструкторів – сержантів, які навчають особовий склад саме у навчальних центрах, у тренувальних центрах, там також є кілька рівнів інструкторів. Взагалі одним з гасел реформи сержантського корпусу було: "Сержант повинен вчити солдата, сержант повинен вчити сержанта". частинах. Деякою мірою це вдалося", - поділився він.

Він також розповів про те, що в навчальних центрах було дуже багато кваліфікованих сержантів, які самостійно проводили заняття.

"Чому я говорю "було"? Тому що багато хто з них пішов на фронт у складі батальйонно-тактичних, ротно-тактичних груп та деяких бойових бригад. Деякі залишилися і вони на високому рівні проводять курси для тих самих сержантів. Здебільшого всі заняття по індивідуальній підготовці покладалися та покладаються на сержантів. Сержанти самі вчать стріляти, наводити зброю у бойовий стан, оперувати гранатою, гранатометом, працювати з технікою" , - пояснив Косинський.

Він також розповів, що в умовах бойових дій були випадки, коли сержанти були змушені командувати ротами.

"Таких випадків було багато і під час війни, яку ми називаємо АТО/ООС з 2014 року, і зараз. Звичайно, молодший офіцерський склад іноді вибуває через загибель, поранення, з інших причин. Сержант має бути готовий взяти на себе управління", - розповів головний сержант ЗСУ.

Читайте також повну версію матеріалу "Апострофа": Те, що називалося дідівщиною, повністю зникло з нашої армії - головний сержант ЗСУ