RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

Всі новини

Поранених везли автобусами у Білорусь: розповідь лікаря, як Росія приховувала військові втрати

Медичні заклади Білорусі на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну таємно взяли на себе обов'язок лікувати російських окупантів, яких привозили туди масово. Більшість військових були юними, близько 20-ти років, однак каліцтва мали страшні.

Про все це розповів один із білоруських лікарів з Мозиря, який втік до Литви, інформує CNN.

Читайте також: Часткова мобілізація та "звільнення" Донбасу: про що говорив Путін у зверненні

За його словами, у медзакладах лікарів Мозиря змушували підписувати документи про нерозголошення та пригрозили розправою ФСБ. Він теж лікував солдатів РФ, яких було поранено під час наступу на Київ. Згодом його та інших лікарів ув'язнили за нібито звинуваченням у корупції, однак після звільнення вдалося виїхати з країни.

Хоч Росія і перемістила у Білорусь близько 30 тисяч солдатів та озброєння, однак це не дозволило уникнути невдачі в Україні. За час окупації Київщини - лікарні Білорусі були переповнені важкопораненими. У кожному з державних медзакладів були палати для близько 250 російських військових.

Хоч їм заборонили ділитися фотографіями та документами, лікареві вдалося зробити десятки фотокопій рентгенівських знімків поранених російських солдатів. Відомі їхні імена, вік, багатьом - 19-21 рік. Зокрема, є знімок ран генерал-майора Сергія Ниркова, важкопораненого в Чорнобилі.

Найбільшу кількість поранених привезли вранці 28 лютого, у кожному з автобусів - близько 100 поранених. Їх кидали біля вхідних дверей. Лікарі малювали їм на лобі цифри, щоб позначити їх у порядку пріоритету.

Тоді ж місцевий держтелеканал випустив репортаж, де було спростовано "чутки" про масове лікування росіян. Журналісти запевнили, що медзаклад працює у звичному режимі.

"Насправді госпіталь був забитий солдатами. У деяких були відсутні очі, інші потребували ампутації - вони прибули з гангреною, розтрощеними кінцівками - дехто був паралізований, один втратив частину мозку, інший - нижню щелепу. Кілька з них протягом декількох днів носили джгути, щоб зупинити кров, їхні тіла були всіяні кулями та осколками, що показали рентгенівські знімки. Поранених, які потребували операції, було більше, ніж у нас було операційних столів. Росіяни просто віддали нам своїх поранених (ред. - солдатів), і їм було наплювати", - наголосив він.

Нагадаємо, у Бурятії поховали першого мобілізованого, якого Москва відправила воювати в Україну.