RU  UA  EN

Понеділок, 4 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 44.30
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

4 листопада

Всі новини

Чи чекати на введення військ НАТО в Україну у разі активації 5-ї статті Альянсу: експерт дав чітку відповідь

15 листопада дві російські ракети впали на території Польщі - у Люблінському воєводстві біля кордону з Україною, загинули двоє людей. Це може стати приводом для активації 5 статті договору НАТО.

Імовірність такого розвитку подій оцінив військовий оглядач, головний редактор "Апострофа" Денис Попович.

Він зазначив, що зараз "м'яч" на боці поляків. Якщо вони наполягатимуть на активації 5 статті, НАТО буде змушене реагувати, інакше виникне питання про дієздатність Альянсу.

Навіть якщо це станеться, є варіанти як саме. Оглядач нагадав, що 5-та стаття працювала лише одного разу – після 11 вересня 2001 року. Але Афганістан – це не Росія. Тому у разі запуску 5-ї статті у Брюсселі почнуть довго в ній копатися. При цьому вона абсолютно необов'язково передбачає військове втручання.

"Сторони погоджуються, що збройний напад на одну або кількох із них у Європі чи у Північній Америці вважатиметься нападом на них усіх: і, відповідно, вони домовляються, що в разі здійснення такого нападу кожна з них, реалізуючи своє законне право на індивідуальну чи колективну самооборону, підтверджене Статтею 51 Статуту Організації Об'єднаних Націй, надасть допомогу тій Стороні або Сторонам, які зазнали нападу, і одразу здійснить, індивідуально чи спільно з іншими Сторонами, такі дії, які вважатимуться необхідними, включаючи застосування збройної сили, з метою відновлення і збереження безпеки у Північноатлантичному регіоні", - таке формулювання 5-ї статті.

Читайте також: НАТО на порозі війни з Росією: ракетний удар по Польщі, онлайн та всі подробиці

Таким чином, тільки НАТО вирішуватиме, які дії вважати в такому разі необхідними, і зовсім не факт, що це може бути введення військ. А якщо це буде введення військ, то зовсім не факт, що їх введуть в Україну, щоб допомогти нам вибити росіян на кордони 1991 року.

"Тобто варіантів багато і чисто військовий лише один із них. Та й у нього багато підваріантів. І чомусь мені здається, що спочатку включать 4 статтю (консультації). Хоча з іншого боку, Україна під час зустрічі "Рамштайн-7", яка відбудеться завтра, отримала дуже багато добрих аргументів щодо постачання нових цікавих іграшок", - резюмував Денис Попович.

Як повідомляв "Апостроф", військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп вважає, що Польща не піде на конфронтацію з Росією.