RU  UA  EN

Субота, 11 травня
  • НБУ:USD 39.40
  • НБУ:EUR 42.00
НБУ:USD  39.40
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

11 травня

Всі новини

Військовий облік переселенців: що треба знати, щоб не отримати штрафу

Військовозобов'язані чоловіки-переселенці повинні дотримуватися закону й відповідно до правил військового обліку повідомляти в ТЦК про зміну місця проживання.

Про це розповів головний військом Львівської області полковник Олександр Тіщенко для ТСН.

За законом, військовозобов'язані чоловіки повинні спочатку прийти до свого територіального центру комплектування й знятися з обліку, а потім стати на нього за новим місцем проживання. Однак в умовах повномасштабної війни, обстрілів та окупації це зробити було майже неможливо.

Читайте також: Мобілізація в Україні: у якому разі розпочнеться додатковий призов

"Враховуючи ці обставини, військовозобов’язаним було дозволено ставати на військовий облік за новим місцем проживання із подальшим зняттям із військового обліку за попереднім місцем реєстрації. На превеликий жаль, дехто вирішив таким чином сховатись від територіальних центрів, тим самим порушуючи закон", - наголосив головний військом.

Як відомо, за порушення правил військового обліку передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510-850 грн), а за повторне порушення – від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів (850-1700 грн).

Крім того, для отримання багатьох адміністративних послуг потрібно мати військово-обліковий документ, тому чоловіки-переселенці, які не стали на військовий облік, не зможуть, наприклад, зареєструвати чи розірвати шлюб, продати нерухоме майно, зареєструватися на місці проживання тощо.

"Для того, щоб влаштуватись на роботу, теж треба мати військово-обліковий документ, або документ, який його заміняє", - додав полковник.

Раніше "Апостроф" повідомляв, які 9 категорій українців не підлягають призову.