RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

Всі новини

Як захистити смартфон від злому та підвищити безпеку: покрокова інструкція

Кожному власнику мобільного телефону треба дбати про його захист як від зовнішніх чинників, наприклад, морозів, так і внутрішніх - безпеки від злому зловмисниками. Для останнього потрібно вміти правильно обмежувати доступ до дозволів для деяких мобільних застосунків.

Про це повідомляє itechua.com.

Читайте також: Можна навіть за допомогою батарейок: як зарядити телефон, якщо немає світла та повербанку

Три види дозволів

  1. Конфіденційність – збереження даних користувача мобільними застосунками;
  2. Налаштування гаджету – додаток може керувати камерою чи звуком та іншими сервісами;
  3. Спецдоступ – наприклад, до фотогалереї або місцезнаходження користувача (при включенні GPS, програма буде знати, де він знаходиться).

Конфіденційність є найважливішим допуском, тому що дані сервісів застосунки можуть використовувати на свій розсуд, наприклад, вносити в базу клієнтів.

Налаштування телефону, допуск до яких сервіс не обмежений, можуть призвести до змін роботи гаджету. На що здатні деякі мобільні додатки, що отримали доступ "використовувати весь час/завжди":

  • робити фото з камери без дозволу користувача чи використовувати фото з галереї;
  • визначати місцезнаходження, навіть коли додаток не активний;
  • підслуховувати розмову, якщо користувач надав доступ до телефону;
  • записувати телефонні розмови;
  • фіксувати активність та місця пересування при включеному GPS.

Не завжди застосунки використовують наявні можливості для стеження своїх користувачів, але краще обмежити їм дозвіл, зокрема, виставити "дозволяти при використанні".

Обмеження доступу додатків на смартфоні

Для цього потрібно перейти у “Налаштування” мобільного телефону, знайти там додатки, що включаються автоматично та зайти в "Автозапуск". Там треба обрати сервіси, які не включатимуться одночасно з увімкненням гаджету. Натиснути деякі додатки, які залишилися в цьому списку.

У "Роздільній здатності" варто відрегулювати доступний функціонал. Для цього натиснути "Інші дозволи" та обмежити доступ до Bluetooth або інших сервісів.

Крім того, у браузерах існує можливість автономного завантаження сервісів. У розширеного допуску, вони без відома власника гаджету можуть встановити розширення або певні програми. Для виключення такої можливості, варто в налаштуваннях натиснути “Спеціальний доступ”, далі “Зовнішні джерела” і прибрати бігунок зі сервісу “Дозволити встановлення з цього джерела”.

Раніше ми писали, як відновити листування у Viber та зробити їхні резервні копії на Android та iOS.