RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Суспільство

Новини

22 січня

Всі новини

Punisher для ЗСУ: історія створення та особливості ударного українського дрону

ЗСУ отримали партію ударних дронів Punisher для знищення живої сили супротивника - гроші на ці БПЛА люди збирали у соціальних мережах.

"Апостроф" розповідає історію створення цього дрона та його особливості.

Легкий ударно-розвідувальний безпілотний комплекс Punisher, створювався компанією UA Dynamics з метою бойового застосування українськими збройними силами для ураження об'єктів противника. Окрім цього, він може також мати медично-рятувальне призначення, транспортуючи контейнер з медикаментами, який скидається для надання допомоги пораненим.

Читайте також: Буде більше "шахіда": з'явилася інформація про новий український дрон

Розробляти безпілотний комплекс розпочали у 2016 році для вирішення бойових задач під час російсько-української війни. До початку широкомасштабного вторгнення 2022 року БПЛА здійснив близько 120 місій і вже після цього також здійснював вдалі вильоти для ураження сил та засобів противника. Вартість комплексу становить близько 50 тисяч доларів США, безпосередньо літальнний апарат — близько 10 тисяч доларів США. Виробничі потужності UA Dynamics дозволяють виробляти шість комплектів БПЛА на місяць.

Безпілотник запускається за допомогою катапульти та має максимальну оперативну дальність до 45 км, здіймаючись на висоту до 400 метрів. Він може розвивати максимальну швидкість до 198 км/год (55 м/с), а крейсерську — 80 км/год. Дрон атакує цілі за допомогою вільнопадаючих некерованих бомб UB-75HE. Точність при скиданні з висоти до 400 м — 4 м, радіус суцільного ураження 34 м. Бомби UB-75HE калібру 75 мм мають вагу 2 кг та відрізняються типом бойової частини. UB-75HE — фугасна проти легкоброньованих цілей, UB-75HEAT — кумулятивна протитанкова бомба, а UB-75HEI — запальна бомба.

Комплекс містить один бойовий дрон та три комплекти акумуляторів, катапульту, наземну станцію управління + один комплект акумуляторів, стандартизовані за STANAG трекбол і антенний кабель, антену, балістичний калькулятор, набір модульних компонентів, транспортні кейси, запасні частини та ремонтний набір.

Екіпаж керування комплексом складається з трьох взаємозамінних між собою спеціалістів: основний пілот та два помічники пілота.

Раніше ми писали, що Україна налагодила виробництво снарядів для артилерії.