RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

Всі новини

Рада безпеки ООН провела засідання по війні в Україні: головні заяви

Увечері у п'ятницю, 13 січня, відбулося засідання Ради безпеки ООН з питань війни в Україні. Раніше Україна ініціювала процес, спрямований на виключення Російської Федерації із Ради Безпеки ООН та Організації загалом.

"Апостроф" зібрав заяви учасників про війну, Росію, Іран і КНДР.

Про терміни завершення війни

Заступник генерального секретаря ООН з політичних питань Розмарі Ді Карло констатувала, що війна в Україні наближається до перших роковин, і кінця бойових дій не видно.

"Але всі війни закінчуються, і ця теж. Україна, Росія, світ не можуть дозволити цій війні продовжуватися. Генеральний секретар готовий допомогти сторонам покласти край цьому безглуздому, невиправданому конфлікту на основі Статуту ООН та міжнародного права", - заявила вона.

Про відновлення пошкодженої енергетичної інфраструктури України

Ді Карло додала, що наразі проводиться оцінка, спрямована на виявлення найважливіших потреб у відновленні пошкодженої енергетичної інфраструктури України, при цьому збирання даних завершено на 90%.

Про гуманітарну допомогу та фіксацію фактів порушення прав людини

Заступник генсека ООН повідомила, що за інформацією ООН, всього з 24 лютого минулого року допомогу отримали майже 14 млн осіб, у тому числі 1 млн осіб у районах, тимчасово непідконтрольних уряду України.

"Але гуманітарному реагуванню перешкоджають серйозні обмеження доступу, особливо у східних районах, що знаходяться під контролем Росії. Відповідно до міжнародного гуманітарного права сторони повинні сприяти швидкій і безперешкодній доставці гуманітарної допомоги всім нужденним цивільним особам", - наголосила Ді Карло.

За її словами, УВКПЛ продовжує документувати відомості про серйозні порушення прав людини.

"З 24 лютого УВКПЛ задокументовано понад 90 пов'язаних з війною випадків сексуального насильства, які можна розділити на дві категорії: більшість як метод тортур та жорстокого поводження в місцях тримання під вартою, переважно щодо чоловіків; і сексуальне насильство, пов'язане із зґвалтуванням, у тому числі груповим, жінок і дівчаток у районах, що знаходяться під контролем Росії", - заявила вона, додавши, що всі винні в порушеннях прав людини повинні бути притягнуті до відповідальності.

Про присутність Росії в Раді безпеки ООН та санкції

Заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова заявила, що "немає законних підстав для присутності представника Росії на місці Радянського Союзу в Раді Безпеки ООН".

Вона також закликала до посилення санкцій проти Росії, а також звернулася до всіх відповідальних держав із проханням підтримати українську формулу світу.

Про постачання Іраном балістичних ракет Росії

Постійний представник США при ООН Лінда Томас-Грінфілд повідомила, що Іран зараз розглядає можливість продажу РФ сотень балістичних ракет і закликала його змінити курс і не робити цих кроків.

"Ми вважаємо, що Іран зараз розглядає можливість продажу Росії сотень балістичних ракет, порушуючи резолюції Ради безпеки. Ми закликаємо Іран змінити курс і не робити цих кроків. І ми закликаємо всіх, хто підтримує мир, попросити Іран про це", - сказала вона.

Читайте також: Росія на Раді безпеки ООН звинуватила Україну в загибелі мирних жителів: з'явилася реакція Києва

Про постачання КНДР зброї ПВК "Вагнер"

Також постпред США заявила, що хоча офіційні особи КНДР публічно заявили, що не підтримають війну РФ в Україні, вони поставили зброю терористичному угрупованню "Вагнер", що є прямим порушенням резолюцій Ради безпеки. Відомо, що КНДР планує розширити ці постачання.

Томас-Грінфілд також додала, що настав час усім країнам об'єднатися і вимагати, щоб Росія припинила цю безглузду війну.

"Ми повинні об'єднатися для досягнення справедливого і міцного миру відповідно до Статуту. І давайте продовжувати робити все, що в наших силах, щоб стримувати наслідки дій Росії, допомагати тим, хто страждає як в Україні, так і за її межами, та залучати до відповідальності всіх, хто порушує міжнародне право та підтримує цю незаконну, аморальну війну", – закликала вона.

Що сказав представник Росії та що відповіла Україна

Російський постпред при ООН Василь Небензя на засіданні Ради безпеки повторив формулу Кремля про те, що "спеціальна військова операція" завершиться після досягнення її цілей. Також він заявив, що пропозиція України провести "саміт миру" 24 лютого є "спробою київської влади сподобатися західним країнам".

За його словами, РФ одночасно готова і до війни та переговорів, Небензя також відмовився визнавати мирний план президента Володимира Зеленського.

Йому відповів постійний представник України при Організації Об'єднаних Націй Сергій Кислиця, який назвав висловлювання Небензі "демагогією, подібною до водоростей".

"Росія - це водорості Ради Безпеки ООН. Ми не дозволимо російським водоростям витіснити інших в ООН", - написав він у Twitter.

Раніше "Апостроф" публікував відео, як представник Албанії в Раді безпеки ООН поставив Росію на місце.