Верховна Рада ухвалила закон про добровільний військовий облік для жінок, залишивши норму про обов'язкове взяття на військовий облік медичних працівників. При цьому жінкам, які стали на військовий облік та вважаються військовозобов'язаними, заборонено виїжджати за кордон під час воєнного стану.
Про це пише progroshi.news.
Якщо жінка стала на військовий облік, вона вважається військовозобов'язаною. У цьому випадку в неї ті ж права та обов'язки, що й у чоловіків. Статус військовозобов'язаної передбачає перебування у запасі Збройних Сил, національної гвардії чи інших військових формувань.
Відповідно до Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" військовозобов'язані жінки мають певні обов'язки та обмеження, зокрема, не міняти місце проживання під час військового стану без дозволу керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Читайте також: Які обов'язки у жінок, які стоять на військовому обліку: юрист пояснив
Проте, деякі жінки не підлягають призову на військову службу.
Про які категорії йдеться:
- жінки, які визнані в установленому порядку особами з інвалідністю;
- жінки, на утриманні яких перебувають троє та більше дітей віком до 18 років;
- жінки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
- жінки, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
- жінки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю І чи ІІ групи;
- жінки, які мають чоловіка з числа осіб з інвалідністю та/або одного зі своїх батьків або батьків чоловіка з числа осіб з інвалідністю I або II групи.
Раніше "Апостроф" розповідав, у чому різниця між мобілізацією та військовим обліком для жінок.